Pelikan Davutoğlu’nu tehdide devam ediyor: Konuşmazsan adam değilsin!

AKP’nin propaganda ve sosyal medya trol ekibinden Hilal Kaplan, Ahmet Davutoğlu’na yönelik ağır bir yazı kaleme aldı. AKP’nin yayın organı Sabah gazetesi yazarı Kaplan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik çok sert sözler sarf etti. ‘Konuşun ki “büyük resim” netleşsin’ başlıklı bir yazı kaleme alan Kaplan, Davutoğlu’na yönelik “Konuşmazsan adam değilsin” ifadelerini kullandı.

Parti kuracağı iddia edilen ve bir süredir AKP aleyhine açıklamalarda bulunan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun son konuşması gündemin üst sıralarında kendisine yer bulmuştu. Terörle mücadele konusuna değinen Davutoğlu, “Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaplan’ın yazısından bir bölüm şu şekilde:

Görmeyeyim, duymayayım diyorum ama “Edepliler sustukça edepsizler kendinden bilirmiş” kabilinden yazmaya mecbur ediyorlar.

Malumunuz Davutoğlu, Başbakanlık görevini bıraktıktan sonra Başkan Erdoğan’a ve AK Parti’ye bağlılığını tekrar tekrar izhar eden açıklamalarda bulunmuştu.

Ancak siyasî ikbal noktasında ışık göremeyenin gözünü hırs bürüyor. Bu sefer de parti kurma hazırlıklarına başladı. Fakat hızını alamayıp kendisiyle çelişmek pahasına art arda fecaat açıklamalarını sürdürüyor.

Sözde siyasete ahlâk getireceğini iddia eden bu şahıs, F…’nün fuatavni karakteriyle yarışırcasına şöyle demiş:

“Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz.

Bugün insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır.” Kayyım atamalarına, Abdullah Gül ile birlikte aynı saat aynı dakikada tweett atarak karş çıkan eski Başbakan, F… tutuklusu Baransu’nun “turbun büyüğü heybede” sözünü andırırcasına tehdit etmiş.

Böyle diyen kişi bir de eski Başbakan olunca, bize de “Konuşmazsan adam değilsin” demek kalıyor.

Mehmet Barlas: Sus ulan ben senin çocukluğunu da bilirim!

Sabah başyazarı Mehmet Barlas da Davutoğlu’nu hedef aldı.

Barlas, bugünkü köşesinde Davutoğlu hakkında çıkan yazılara yer verirken yazısını bir Nasrettin Hoca fıkrasıyla bitirerek, “Sus ulan ben senin çocukluğunu da bilirim” göndermesi yaptı.

İşte Barlas’ın yazısında yer alan o bölüm:

Evet… Davutoğlu’nun esrarlarla dolu sözlerini anlamak tabii ki kolay değil. Acaba birilerinin 7 Haziran sonrasındaki koalisyon ihtimalini bertaraf edip 1 Kasım’daki erken seçimi zorlamak için terörü köpürttüğünü mü söylemek istiyor?

Böyle durumlarda bizim geleneğimizin çıkış yolu Nasreddin Hoca’nın fıkralarından geçer. Mesela Hoca emekli olunca şişmanlamış ve hantallaşmış.

Bu yüzden ne kadar uğraşırsa uğraşsın, eşeğine binemiyormuş. Onun acıklı halini izleyen çocuklar da gülüp, yüksek sesle alay ediyorlarmış. Hoca onların duyacağı kadar yüksek sesle “Ah Hoca, nerede senin gençliğin” diye bağırmış, sonra da alçak sesle “Sus ulan ben senin gençliğini de bilirim” diye mırıldanmış.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin