Peker tutuklanmaması için Soylu’yu uyarmıştı: ‘Feridun Başkan’ ve 3 kişi serbest kaldı

Sedat Peker ve grubuna yönelik soruşturmada gözaltına alınan MİSİAD Başkanı Feridun Öncel’in de aralarında bulunduğu 4 şüpheli serbest bırakıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Sedat Peker suç örgütüne yönelik soruşturmada Şanlıurfa’da gözaltına alınan Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı(MİSİAD) Feridun Öncel’in de aralarında bulunduğu 2’si kadın 4 şüpheli Kartal’da bulunan Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi.

Savcılık, ifade almasının ardından şüpheli A.Y. isimli kadını serbest bıraktı. Savcılık, şüpheli Feridun Öncel’i “Birden fazla kişi ile silahla yağma” suçundan diğer şüpheliler A.N.K. ve M.A. ise “Birden fazla kişi ile silahla yağmaya azmettirme” suçundan tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği Feridun Öncel’in de aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkında konutu terk etmemek ve yurt dışına çıkmamak şeklindeki adli kontrol tedbirleri uygulayarak serbest bırakılmasına karar verdi.

SOYLU’YU UYARMIŞTI

Sedat Peker’in yayınladığı videolarda ‘Feridun Başkan’ diye hitap ettiği Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (MİSİAD) Feridun Öncel Şanlıurfa’da gözaltına alınmasına sert tepki göstermişti. Sedat Peker, Öncel’in tutuklanması için mahkemeye baskı yapmaması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu uyarmıştı.

Feridun Öncel’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun babası Hasan Soylu ile fotoğrafları da ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin