Peker: AKP’li milletvekili rica etti Hürriyet’i bastırdım; Soylu, İbrahim Kalın’ı takip ettiriyor

Sedat Peker, bugün yayınladığı 6. video ile yeni açıklamalar yaptı. Sedat Peker, kendisi hakkında iki gelişmenin kırılma noktası olduğunu söyledi. Peker, fitili ilk ateşleyenin Rubin’in “Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir” iddiası olduğunu söyledi.

Yeraltı dünyasının tanıdık siması Sedat Peker, Youtube’da “‘Zaferin Büyüklüğü Mücadelenin Zorluğuyla Ölçülür” yayınladığı 6. video ile yeni açıklamalar yaptı. Sedat Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini iki olayın ateşlediğini söyledi. Peker, “Bu benim hikâyem. 1,5 senedir sıkıntıları ben yaşadım, o yüzden dolayı bana akıl vermeyin. O yüzden parça parça koparacağım, canları yakacağım” dedi.

Bugünkü videosunda Yıldırım Demirören’den de bahsedeceğini belirten Peker’in masasında bu kez Yılmaz Özdil’in ‘Son Cüret’ isimli kitabı vardı.

“FİTİLİ İKİ OLAY ATEŞLEDİ”

Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini ise iki gelişmenin tetiklediğini söyledi, “Fitilin ilk ateşlenmesi Michael Rubin adında Amerikalı bir yazarın, yazdığı yazıyla oldu. ‘Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında, Tayyip Erdoğan’a ihanet etmez’ dedi. ‘PanTürkizm görüşüne sahip bu kişi bu şekilde güçlenmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir’ dedi. Buna inanan ruh hastaları oldu, işin kötü yanı bizim arkadaşlarımız da gururlandılar, ‘Artık seni dünyada insanlar daha iyi anlayacak, konumunu anlayacaklar’ dediler. Dedim ki, bu tuzak, bize tuzak kurdular. Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planı varsa bizi mahvedecekler dedim.” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ’DA MİTİNG İPTAL ETTİRİLDİ

Peker, ikinci gelişmenin ise Elazığ’da hayatını kaybeden askerlerin ailelerinin daveti üzerine yapacağı mitingin iptal ettirilmesi olduğunu söyledi. Mehmet Ağar’ın kendisini arayarak ve aynı gün CHP’nin de mitingi olduğunu belirterek “karışıklık çıkacak” dediğini aktaran, Elazığ ziyaretini iptal etmesini istediğini söyleyen Peker, şehit yakınlarının herkesten önce geleceğini belirttiğini, ziyareti iptal etmeyeceğini söylediğini anlattı. Peker devamında ”

Elazığ’da şehit aileleri beni davet etti, miting yapacağız. Kasımpaşa’da binlerce kişinin katıldığı iftardayız, Mehmet Ağar bey beni aradı, hangi Mehmet, derin Memet… Bugün farkındaysanız yoklama (bazı isimleri anması) yapmadım, çünkü derin Memet ve arkadaşlarının ameliyat olduğunu öğrendim. O yüzden ameliyat olduğu için iyileşene kadar makara yapmayacağım. Müsaade ederseniz bir yoklama yapmak istiyorum. Süslü Sülüman ve saz arkadaşları orda mısınız? Bir de konuk bir oyuncu alacağız, Demirören var, Yıldırım Demirören. Ancak ona da bir isim vereceğim çünkü o isme layık değil. Öyle bir isim böyle bir adam… Adana’da pamuğa pambık derler, bundan sonra buna pambık Ören diye sesleneceğim, anlayın ki bu… Pelikancılar hep kaytarıyorsunuz, farkındayım, sizin peşinizi bırakmam, bakın neler yaptınız… Ancak bu aralar süslü Sülüman ve arkadaşlarına taktığım için onlardan devam edeceğim.

Kasımpaşa Taksim’de çok bir iftar daveti var. Mehmet Ağar beni aradı, dedi ki derin Memet, ‘Elazığ mitingini iptal eder misin?’ Dedim ki ben oraya şehit aileleri çağırdı, nasıl iptal edeyim… Dedi ki aynı gün CHP’nin de mitingi var orda, devletten bilgi geldi, karışıklık çıkacak. Dedim ki şehit aileleri devlet başkanından bile önce gelir, gitmem lazım, seni sonra arayayım… Sonra bir daha aradı kendisi, ben oraya gitmezsem rezil olurum dedim. Orada en az 30 bin kişilik miting yaparım dedim. Ağar ama ‘provoke çıkacak, çatışma falan…’ Konu netleşmeden telefonu kapattık. Sonra bir baktım Elazığ gazetelerinde, ‘Sedat Peker mitingi iptal etti’ haberleri çıktı. Bunun üzerine, arkadaşlara hazırlanan, Elazığ’a mitinge gidiyoruz dedim. Sonra şu anda hükümetin içinde bakanlık yapan bir beyefendi, o zaman özel kalem müdürü, kendisi benim bir yakınımla görüşüyor, ‘Oraya gitmesin, karışıklık çıkacak’ dedi. Yine olmaz dedim. Sonra valilikten karar çıkardılar, ‘güvenlik’ gerekçesiyle miting iptal oldu. İkinci kırılma noktası bu oldu. Herhalde boyun eğmediğim için bizi kullanışsız gördüler. Dedim Memet, yanlış varsa söyle.” ifadelerini kullandı.

”PİS İŞLERİ KİM BİLECEK?”

Sedat Peker videonun devamında şöyle konuştu:

”Çakma gazetecileri unuttuğumu sanmasınlar. Bunlar diyorlar ki ‘Suç örgütünün liderine inanılır mı?’ Cami hocasının dediğine mi inanacaksın, bu işler pis iş, pis işleri kim bilir pislikler (Süleyman Soylu’nun kendisine pislik demesine atfen) bilir… Dünyadaki en büyük skandallar cami hocalarının ya da bir kilise papazının anlattıklarından mı ortaya çıktı? Benim söylediklerimi etkisiz hale getirmek için üretebildikleri en büyük hikaye bu…

”SUÇ ÖRGÜTÜ OLMADAN BÜYÜK SKANDALLAR ORTAYA ÇIKAR MI, CAMİ HOCASI MI ANLATACAK?”

Bana suç örgütü diyen herkes utanacak, o suç örgütünü de anlatacağım ama ben 40 yaşından küçüklere anlatacağım, büyükler gelirse onlar misafir. Suç örgütü olmadan dünyada büyük skandallar ortaya çıkar mı ya da devletin içinden bir adam olmadan, cami hocası mı anlatacak skandal olacak bu işleri… Çakma gazeteciler siz ne verirlerse onu diyorsunuz, siz hediye, prim peşindesiniz, şerefiniz maaşınız kadar.

”CUMHURBAŞKANI’NA GİDEN İŞADAMLARI ÜÇ ARAMADAN GEÇİYOR, BİLDİĞİN HIRSIZ MUAMELESİ…”

Bizim böyle çok şanlı, basında tanıdığımız büyük işadamları var ya, sayın cumhurbaşkanımızın yanına gidince güvenlik amacıyla üç tane aramadan geçiyor. Ordaki görevli kardeşlerim anlattı; Poliste hırsızlara yapılan muamele vardır, ‘saatini çıkar, şununu çıkar bununu çıkar’ diye, bunlara saatini çıkar, oyunu çıkar, buyunu çıkar, bildiğin hırsız muamelesi yapıyorlar. Gerçi polis biliyor, bunlar da hırsız, bir ihale kapayım diye, ve öyle gurursuzlar ki… Bir tek Turgay Ciner, o demiş ‘Noluyor arkadaşlar, nedir bu demiş…’ Ben bunlara yalı çetesi diyorum, onlar para için her şeyini, onurunu gururunu satan adamlar, o kadar paranız var, hırsız muamelesi yapılıyor size yine gidiyorsunuz… Bir çıkar demez mi, Cumhurbaşkanına ‘bize kapıda böyle böyle yapıyorlar’ diye. Tabi 300 milyon dolar, 500 milyon dolar, 1 milyar dolar ihale, ondan sonra onu çıkar üstünden, bunu çıkar… Onlar işadamı ben organize suç örgütü lideri ondan sonra… Soydunuz devleti tarihin her döneminde.”

”SİZİN GAZETENİZİ BEN BASTIRDIM”

Sedat Peker, 8 Eylül 2015’deki taşlı, sopalı Hürriyet gazetesi baskınını, bir milletvekilinin talebiyle kendisini yaptırdığını söyledi, “Milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz” dedi. Peker şunları söyledi:

”Gazeteciler diyor ya, ‘organize suç örgütünün dediğinden bişey mi olur?’ Tamam, ben yaptırdığımı anlatacağım, ispatlarıyla anlatacağım, delilleriyle. Hürriyet gazetesindekilerden, pambık Demirören ekibi dinliyor musunuz? Şatafatlı gazeteciler, ünvanlı gazeteciler, sizin gazetenizi ben bastırdım. Bak suç ikrarı yapıyorum. Hürriyet’i bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. ‘Bizim gençlik kollarından bir takım arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değil, sen böyle arkada’ dedi milletvekili, tamam dedim, ben gönderdim.

Savcılar alın size ağır delil, ikrar; Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım. Milletvekili rica etti böyle böyle diye…

Eeee, Aydın Doğan yaşlı adam, bir yandan ölüm korkusu sardı, bir yandan devam eden mahkemeler, ben ölürüm çocuklarıma dert kalmasın, ondan sonra hoopp (Hürriyet gazetesinin Demirören’e satışı…) Senin (Demirören) oturduğun koltukta benim emeğim var, ben pisliğim siz temiz ha. Pambık Demirören, seni elime aldım, adım adım takip edeceğim, Azerbaycan’da falan her yerde…

”ULUSLARARASI SUÇ ÖRGÜTLERİ AHTAPOT GİBİ TÜRKİYE’Yİ SARMIŞLAR”

Bir gün Tayyip Abi görecek, uluslararası ölçekte suç örgütleri var, ahtapot gibi, Türkiye’yi, çevre ülkeleri sarmışlar. Tüm dünyanın bir çok ülkesine çöreklenmişler. Çevresini saran bunları budayacağına inanıyorum.

”BUNDAN DAHA İYİ DELİL OLUR MU SAVCILAR?”

Size bir delil daha söyleyeyim; AK Parti’nin gençlik kolları Abdurrahim Boynukalın, milletvekili, spor bakanı yardımcısıydı, şimdi hangi görevde bilmiyorum. O bir kaç gazeteciyle röportaj yapıyor, yanında da AK Parti’nin kelle isimleri, gazeteci soruyor ‘İşte sizin adınız da geçiyor (Hürriyet baskını)…’ Yok diyor, gazeteci dövdürme olayıyla, Hürriyet binasının basılması olayını Sedat Peker’in yaptırdığı anlaşılınca ben rahatladım’ diyor. Adam da bunu yazmış mı, açın bundan büyük delil olur mu sayın savcılar?

”BELKİ ARABANI SÜREN ŞOFÖR KARDEŞ, BELKİ SANA YEMEK GETİREN KARDEŞİMİZ…”

Sülü sen öyle plancısın, öyle plancısın, ama Allah yardım etti pisliklerin ortaya çıktı. Bizi yenemezsin. Bir de diyorlar F.TÖ’den bilgi alıyor diye, F.TÖ kim… Biz milyonlarca kişiyiz, belki senin arabanı süren şoför kardeş, belki sana yemek getiren, belki bahçıvan, gittiğin yerdeki… Biz herkesten kalabalığız, vatan fedaileri, arasında gözle görülmeyen bağlar vardır…

”YOLLADIĞINIZ ARACILARLA BENİ KANDIRAMAYACAKSINIZ”

Bu sefer yolladığınız aracılarla beni kandıramayacaksınız. Çünkü ölümler insanlara bilgi bırakır. Hazreti Ali Efendimize yaptığınız gibi mızrakların ucuna Kuran yaprakları koyup en hassas yerinden vuramayacaksınız. Zaman kazanmak için o yolları yemem ben. Tezgahçı Sülü…Ehl-i Beyt’e kurulan tezgâhın aynısını kuruyordun, yakalandın… ”

”NEREDE BU UYUŞTURUCU?”

Sülü, 1,5 sene önce dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu diye operasyon yaptınız ya, herkesi inandırdınız buna. Dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonunda yarım kilo uyuşturucu olmaz mı, nerede bu uyuşturucu… Suriye açıklarında 1,5 ton esrar yakalandı diye açıklama yapıyor. 1,5 ton esrarın değer ne kadar biliyor musunuz, 300 bin dolar. 5 ton kokaini yakalasana, paranıza kıyamıyorsunuz.

”O OPERASYONUNUN SANIĞININ ARABASINDA, SOYLU’NUN OĞLUNUN İHTİSASLI PLAKASI VARDI”

Allah aşkına dinleyin sayın savcılar delilleriyle anlatacağım. O operasyonda Nevzat Kaya var, Yeniköy Motors’un sahibi… Operasyondan 10 gün öncesine kadar kendi bindiği arabada Süleyman Soylu’nun oğlunun ihtisaslı plakası var. Yani Emniyet’ten, ordan burdan geçer çünkü İçişleri Bakanı’nın ailesine ait görünüyor plaka, durdurulmaz, ayrıcalıklı benim gibi. Ben de o zaman ayrıcalıklıydım, şimdi küstüm, ayrıcalıklarımı aldılar elimden..

”OĞLU ENGİN, ‘5 MİLYON DOLAR VERİRSEN SENİ BU DOSYADAN ÇIKARIRIZ’ DİYOR”

Operasyondan 10 gün önce gidiyor, Engin (Soylu) oğlun, ‘böyle böyle büyük bir operasyon olacak, bu ihtisası iptal etmemiz lazım.’ Tamam. Tarihine bakın operasyondan kaç gün önce? O Yeniköy Motors’un sahibi Nevzat Kaya’nın kullandığı araç plakasının ihtisası iptal edildi. 10 gün önce. İki; telefon irtibatları Engin’le ne zaman kesildi? 10 gün önce. Engin buna diyor ki, ‘5 milyon dolar verirsen seni bu dosyanın içinden çıkarabiliriz’. O da diyor ‘kardeşim ben onlara iki araba sattım niye para vereyim?’ diyor. Anlamıyor. Tamam diyor. Operasyon oluyor bunu da alıyorlar. Bu cezaevinde, sonra karısı Engin’i arıyor. Ailece görüşüyorlar. Tabii bunlar dostlarına yapar en güzel özellikleri…

”HEPSİNE GİDİP PARA İSTİYORLAR”

O olayda kaç yüz kişi gözaltına alındı, hiçbirinin Ankara’yla ilişkisi yok. Sen Ankara’dan nasıl bu operasyonu yapıyorsun? 1,5 sene geçti niye dava açılmıyor? Oğlun Engin ve senin saz heyetin, sanıkların her birinin var 50’şer 100’er milyon  dolar parası. Hepsine gidiyorlar, senin için çok tehlikeli ama üçüncü mahkemede hallederiz. Argo tabirle kesiyorlar milletin parasını. Siz dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu diyorsunuz. Yalan, dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonunda yarım kilo uyuşturucu olmaz mı?

”KARDEŞİNİ, ZORLU BİNASINA DA ANLATACAĞIM”

Zorlu binası var ya onu da anlatacağım, senin kardeşin orada telefon dinleme tapeleri geliyor, milleti parçalıyorlar. Savcılar delil istiyor, gidin oraya son iki senede hangi işadamları gelmiş, yav bu adamın resmi unvanı yok, bir bakın.

Pambık, süslü Sülü vallahi seni de tutuklayacaklar, Memet ameliyat oldu, bişe demem şık olmaz, ameliyattan çıksın ona neler yapacağım. Erdal Aras, herkes biliyor benim adamım, sabıkalı. 14 farkla genel başkan seçildikten sonra Erdal Aras’ı MKYK’ye sen üye yapmadın mı, yav sabıkası var, nasıl üye yaptın oraya. Akrabalarımla ilgili yok dedin, var, telefon sinyalleri var, bir gün savcılar yazarlar, vallahi tutuklanacaksın.

”İBRAHİM KALIN’I TAKİP ETTİRİYOR”

İbrahim Kalın, tweet atıyor sana destek oluyor. Hayatımda aldığım tek sabıka var, suç örgütü, onu da sildirdim de, bir gün tek tek size anlatacağım. Yav bu İbrahim Kalın’ı takip ettiriyor. Senin haberin yok, sana kıyağım olsun. Takip etsin diye gönderdiğin adamlarından biri tak diye resimleri vermiş, ‘efendim demiş samimi ikrar yapmış, özel kalem müdürü hasan beyi de takip etti’ diye… Sen nasıl bir adamsın, sen herkesi kandırabilirsin ama beni kandıramazsın.

İsmini verdiğim adamlara niye ulaşmıyorsunuz? Derlerse dedikleri yalan, hepsini rezil ederim, delilleri bende. İmam Altınbaş var, anlattık, niye gidip sormuyorsunuz, Emir Sarıgül var… Mübariz orda. Hadi Özışık, Mübariz’i korumak için haberler yaptığında kendini yaktı. Hadi’ye diyor ki, ‘Sen yürek mi yedin? Onun Azerbaycan istedi tutuklanmasını.’ Adam sonra Azerbaycan devletine dava açtı.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin