Özdağ: “Rüşvet yasasında’ anlaşamadılar; Davutoğlu’na parti içi darbeyi Erdoğan ve arkadaşları yaptı”

Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden olan AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Çağlar Cilara’nın Youtube kanalındaki programa katıldı. Davutoğlu’nun Başbakanlıktan ve AKP Genel Başkanlığından istifa etme sürecine değinen Özdağ, süreç için “darbe” nitelendirmesinde bulundu. Özdağ, “Sayın Davutoğlu’na parti içi darbe yapılmıştır” dedi.

Darbeyi kimlerin yaptığı sorusu üzerine Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Erdoğan ve arkadaşları yaptılar. Sayın Erdoğan hem parti elimde olsun istiyordu hem de Cumhurbaşkanlığı elimde olsun istiyordu. Sayın Davutoğlu’yla bazı konularda anlaşamadılar.”

Selçuk Özdağ

‘Rüşvet alınmasın yasasında’ anlaşamadılar

“Milletvekilleri listesi konusuydu. Bakanların atanma şekliydi. Veya birilerinin bakan olmaması ya da başka yerlerde bakan olarak değerlendirilme şekliydi. Bir diğer husus şeffaflık yasasıydı. Şeffaflık yasası neydi? Hırsızlık yapılmasın yasasıydı, yolsuzluk olmasın yasasıydı, rüşvet alınmasın yasasıydı. Bununla ilgili biz dedik ki bütün siyasetçiler şeffaf olsunlar, yolsuzluk yapanlar varsa onlar hakkında hukuk gereğini yapsın, siyaset kurumu da kamuoyu da gereğini yapsın. Siyasetçi her şeyiyle şeffaf olsun.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin