ÖSO ve Türk askeri El Bab’a girdi, şiddetli çatışma var

Rus haber sitesi Sputnik, Türk askerinin desteğiyle Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Suriye’nin El Bab kentine kuzeyden ve doğudan girdiğini duyurdu. Haber sitesinin verdiği bilgiye göre, kısa bir süre sonra IŞİD, ÖSO’nun olduğu alana bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırıda 10 kişi öldü. Kentte şu anda sokak çatışmaları yaşanıyor.

Tanklar eşliğinde kente giren ÖSO ve Türk askerleri, IŞİD’in büyük direnişi ile karşılaştı. IŞİD, ÖSO’nun bulunduğu alana bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu 10 kişi ölürken, çok sayı da kişi de yaralandı.

YARALILAR GAZİANTEP’TE HASTANELERDE
Yaralananlar Gaziantep’teki hastanelere kaldırılırken, yaralılarının çoğunun durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kentte sokak çatışmaları yaşanırken, hastane ile bazı kavşakların IŞİD’in elinden alındığı öğrenildi.

el bab

Dışişlerinden açıklama: Çabalarımız sürecek

Dışişleri Bakanlığı’ndan El Bab’a girildiği haberlerini ilişkin açıklama geldi. Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamada, “ÖSO bizim de desteğimizle El Bab’a yanaşmış durumdadır. Kısa süre içinde buradaki operasyonun tamamlanması öngörülüyor. Menbiç’e Amerikan askerleriyle bizim uzmanlarımızdan oluşan ekip gönderdik. Burada incelemelerde bulunuyor. YPG’nin Fırat’ın doğusuna geçtiğinden emin olana kadar bu çabalarımız devam edecek” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin