Ordudan ihraç edilen deniz subayı yazdı: “Asker Gözüyle On Beş Temmuz Senaryosu”

Deniz Kuvvetleri’nden subay olarak görev yaparken 15 Temmuz sonrası ordudan ihraç edilen Hüseyin Demirtaş 15 Temmuz’da yaşananları kitap haline getirdi. “Asker Gözüyle On Beş Temmuz Senaryosu’ isimli kitapta Demirtaş, 15 Temmuz Olayı’ndan yaklaşık 3 yıl sonra elde edilebilen resmi belge ve bilgilere göre yaşananları tekrar gündeme getiriyor.

Kitabın tanıtımında, “Yıllara yayılmış bir post modern soykırım senaryosunun nasıl kurgulandığını, bir milletin nasıl parçalandığını okuyacaksınız. Kitap 15 Temmuz Olayı’ndan yaklaşık 3 yıl sonra elde edilebilen resmi belge ve bilgilere göre yazıldı. Kitabın hazırlığında özellikle duruşma tutanaklarını, gerçek belge ve gerçek kişilere dayanan tespit ve değerlendirmeleri kullanıldı. Kamuoyuna servis edilenin dışında kalan, daha büyük resim sizlere sunulmaya çalışıldı.

Kitabın mütevazi bir katkısının da resmi söylemlerin esiri olmayıp 15 Temmuz sürecini sorgulayabilecek daha kapsamlı eserler için küçük bir girizgah olmasıdır.” ifadelerine yer verildi.” ifadelerine yer verildi.

Kitabın yazarı Hüseyin Demirtaş ise twitter hesabından “Asker Gözüyle
On Beş Temmuz Senaryosu…Yıllara yayılmış bir POST MODERN #SOYKIRIM SENARYOSU’nun nasıl kurgulandığını, koskoca bir milletin nasıl parçalandığını okuyacaksınız.” dedi.

KİTABA ÜCRETLİ OLARAK SATIN ALMAK VE ÜCRETSİZ ÖRNEK İÇİN TIKLAYIN 

APP STORE İÇİN TIKLAYIN

KİTABIN YAZARI HÜSEYİN DEMİRTAŞ

“1970 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu eğitimini tamamlayarak 1994 yılında Deniz Subayı olarak Teğmen rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet etmeye başladı. 22 yıllık deniz subaylığı süresince Deniz Kuvvetlerinin çeşitli yüzer ve kıyı birliklerinde ve çeşitli uluslararası pozisyonlarda görev yaptı.

2016 yılında Bükreş Deniz Ataşesi görevinin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye döndüğünde, Romanya’da iken Türkiye’de adam öldürmüş ve yaralamış gibi gösterilerek gözaltına alındı. Ardından hak mücadelesine başlayınca memuriyetten çıkarıldı. Halen Türkiye’deki Cumhuriyetten diktatörlüğe doğru olan rejim değişikliği ve milyonlarca vatandaşa soykırım uygulayan bir suç örgütüyle mücadele yürütmektedir.

Evlidir, 3 çocuk sahibidir, İngilizce bilmektedir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin