Önce Finlandiya, sonra Almanya: Bıçaklı saldırılarda 3 kişi öldü, 9 kişi yaralandı

Dün İspanya’nın Barcelona şehrindeki terör saldırısından sonra bugün arka arkaya önce Finlandiya’da sonra da Almanya’da bıçaklı saldırılar gerçekleşti. Olayların terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor. Finlandiya’daki saldırı da 2 kişi hayatını kaybederken 8 kişi yaralandı. Almanya’da ise 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Finlandiya’nın Turku kentinde bıçaklı bir saldırı gerçekleşti. Saldırının ardından yerel haber ajansı STT’ye bilgi veren hastane yetkilileri, olayda en az sekiz kişinin yaralandığını, 2 kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti. Polisin Twitter’daki açıklamasında, “Şüpheli bacaklarından vuruldu” denildi. Polis tarafından, “İnsanlara, Turku’nun merkezine gitmemelerini tavsiye ediyoruz” uyarısı yapıldı.

Finlandiya polisi, bıçaklı saldırı sonrası Helsinki havalimanı ve metro istasyonlarında güvenlik önlemlerini artırdı. Ayrıca polis, başka şüpheliler de olabileceği düşüncesiyle bölgede operasyon başlattı.

Finlandiya kamu televizyonu Yle, polis operasyonunun, Turku’nun kent merkezindeki meydana odaklandığını ve bölgedeki işletmelerin alınan güvenlik önlemi kapsamında kapatıldığını bildirdi.Finlandiya Başbakanı Juha Sipila, Bakanlar Kurulu toplantısına girmeden önce attığı Tweet’te, “Hükümet Turku’daki durumu yakından takip ediyor. Polis operasyonu sürüyor” dedi.

Almanya’da saldırı 1 ölü, 1 yaralı

Bir bıçaklı saldırı haberi de Almanya’dan geldi. İlk bilgilere göre Wuppertal şehrinde yaşanan saldırıda 1 kişi öldü 1 kişi ise yaralandı. Polisin şüpheliyi bulma çalışması sürüyor. Saldırının terör bağlantısı olup olmadığı ile ilgili ise henüz bir bilgi verilmedi.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin