Ömer Faruk Gergerlioğlu: “Bu kadının ahını alan iflah olmaz”

15 Temmuz sonrası KHK’lılara yapılan zulmün örneklerinden biri olan Fatma ve Bekir Görmez çiftinin yapılanlar uzun süre hafızalardan silinmedi. Çiftin kanser hastası oğlu Berk 2018’in Ocak ayında hayatını kaybetti. Hastalığı sürecinde tutuklu olduğu için oğluyla görüştürülmeyen Baba Bekir Görmez, oğlunu ancak cenazesinden elleri kelepçeli görebildi.

Bekir Görmez şu anda cezaevinde iken birçok hastalığı bulunan anne Fatma Görmez 29 kilo ile yaşam mücadelesi veriyor.

HDP’li vekil ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, anneyi Konya’da ziyaret etti.

“Bu kadının ahını alan iflah olmaz bence.” diyen Gergerlioğlu, “Karı koca KHKlı, eşi yıllardır cezaevinde, 13 yaşındaki oğlu stresten hastalandı, uzun süre yoğun bakımda kaldı ve öldü. Baba mezarda kelepçeliydi!

Fatma Hanım’ın böbrekleri ve kalbi iflas etmişti, böbrek nakilli, su an 29 kg! Konya’da ziyaret ettik.” dedi.

GÖRMEZ AİLESİ KİMSEYE SESİNİ DUYURAMADI

KHK ile ihraç edildikten sonra tutuklanan Bekir Görmez cezaevine gönderilirken, bir süre sonra bir gece yarısı kararnamesiyle anne Fatma Görmez de işinden oldu. Görmez ailesi için sonu gelmez hukuksuzluklar kısa sürede bütün hayatlarını altüst etti.

Eşi tutuklanınca engelli oğluyla başbaşa kaldı Fatma Görmez. Kendisinde de işitme kaybı olduğu için cihaz olmadan duyamıyordu. En büyük şoku cezaevindeki ilk görüş gününde yaşadı Fatma Görmez. Yönetim cihazın içeri sokulmasının yasak olduğunu söyledi. Günlerce birbirini göremeyen eşler kalın camın arkasından sadece karşılıklı ağlayabildiler. Birbirlerine tek bir kelime söyleyemeden gözyaşlarıyla anlaşabilmişlerdi.

Çiftin kanser hastası oğlu Berk 2018’in Ocak ayında hayatını kaybetti. Hastalığı sürecinde tutuklu olduğu için oğluyla görüştürülmeyen Baba Bekir Görmez, oğlunu ancak cenazesinden elleri kelepçeli görebilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin