Ömer Çelik’ten iki gaf: Seçim sonucundan mesaj alınsın talimatı verildi, biz istedik mazbata verildi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, seçim sonuçlarına yönelik yaptığı açıklamada iki gaf birden yaptı. Çelik, önce “Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonucundan mesaj alınsın talimatı verdi” ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında ise seçimler sonucu kazananlara mazbatanın verilmesini kendi siyasi iradelerine bağlayarak, “İtirazlar bitti, biz de dedik ki vatandaşın talimatı buymuş, emri buymuş, başımızın üstündedir dedik ve sonuçta mazbata verildi, seçim sonucu gerçekleşmiş oldu” diye konuştu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu. Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün birim başkanlarına, beldelerde, ilçelerde ve illerde vatandaşımızın bize verdiği mesajın tam olarak anlaşılması için tüm çalışmaların yapılması talimatını vermiştir” ifadelerini kullandı.

Çelik’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

TÜM ÇALIŞMALARIN YAPILMASI TALİMATINI VERMİŞTİR

“Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün birim başkanlarına, beldelerde, ilçelerde ve illerde vatandaşımızın bize verdiği mesajın tam olarak anlaşılması için tüm çalışmaların yapılması talimatını vermiştir. Bütün birimler bu değerlendirmeyi yapacaktır. Yerel Yönetimler Başkanlığı bütün bu süreçle ilgili bir sunum gerçekleştirecektir.

YSK’DAN TÜM İLÇEDEKİ SANDIKLARIN SAYILMASI TALEBİNDE BULUNDULAR

AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı 26-27-28 Nisan’da Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek. İstanbul’daki seçimde fark 14 binlere indi. Sonuç berraklaşmalı. Farkın azalması berraklaştıracağına şüpheleri daha da arttırdı. Arkadaşlarımız YSK’dan tüm ilçedeki sandıkların sayılması talebinde bulundular. Maalesef talebimiz kabul edilmedi. Bizim arzumuz sonuçların net şekilde billurlaşmasıdır. Biz hukuki haklarımızı kullanırken neden bizde meşru haklarınızı kullanmayın diyorlar? Olağanüstü itiraz yoluna başvuracağız.

Kendilerini, ‘YSK’ye baskı yapılıyor’ diyerek AK Parti’ye attıkları bu iftira sebebiyle özür dilemeye davet ediyorum. Karanlık tiplerin Türkiye’de kaos yaratmak için sosyal medyada yaptığı çağrıların altına vatandaşlarımız, gençler, farklı partilerden, farklı hayat tarzından aynı tepkiyi göstermektedir. Bunlara ‘bizim çok partili hayatımız var, biz tek Türkiyeyiz’ demektedir. O tweetleri okuduğunuzda farklı görüşlerden kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın son derece yüksek iradeyle ortaya koydukları tavrı saygıyla ifade etmek isterim.”

1 YORUM

  1. Bu adamlar ilkokulda devamli parmak kaldiran akilli, insafli insanlardi; bu hale nasil geldiler? Gercekten cok ibretlik! Kuvvetle muhtemel “Haram yeme” konusu, hamurlarini camura cevirdi. Ne oldum degil, ne olacam demeli, cok dikkatli olmali…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin