Okluk Koyu’ndaki yazlık saraya 170 metrelik iskele

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris Okluk Koyu’ndaki ‘yazlık sarayı’nın sessiz sedasız tamamlandığı ortaya çıktı. Anadolu Ajansı, dün ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama’yı kabul etti’ başlığıyla servis ettiği haberinde söz konusu saraydan fotoğraf paylaştı.

Sözcü’den Murat Muratoğlu’nun bugünkü yazısına göre, söz konusu yazlık sarayda iki adet iskele bulunuyor. Bunlardan biri 50 metrelik, diğeri ise 170 mertelik… Muratoğlu, ‘Yazlık Saray’a 170 metrelik iskele!’ başlıklı yazısında şunları söylüyor: “Uydu görüntülerine göre Marmaris Okluk Koyu’ndaki “Yazlık Saray” bitmiş. Hani orası halkın, milletin sarayıydı? Neden bittiği bize haber verilmedi? Sonuçta vergilerimizle yapılmadı mı? Parasını ödediğine göre ne olduğunu bilmek milletin hakkı! Hatta açılış yapılmış, ilk konuk ağırlanmış. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama sosyal medya hesabından fotoğraflar paylaştı. Bu sayede resmi olarak bittiğinden haberdar olduk.Benim takıldığım nokta farklı… Yazlık Saray’a 170 ve 50 metre uzunluğunda iki ayrı iskelesi olan liman yapıldı. Kıyı yapıları için gerekli olacak usturmaça, babalar ve merdivenleri içeriyor. Kıyı yapılarının genişliği arttırılabiliyor. Hadi 50 metre olanı anladım da 170 metre iskele ne? Dünyada büyüklük takıntısı olan bir biz varız bir de Araplar. Onlara mı hava atıyoruz?

Dünya çapında 170 metreden uzun sadece “bir” adet yat var. İkincisi yok! Haliyle insanın aklına “acaba ikincisi yolda mı?” sorusu gelmiyor değil! Yoksa gizliden halkın ve milletin yatı mı yapılıyor? Nitekim dünyanın tek 170 metreden büyük yatı Halife bin Zaid el-Nehyan’ın… Kendisi Abu Dabi Emiri ve Birleşik Arap Katar Şeyhi de biraz cimri! Yatı ise sadece 133 metre… Uluslararası standartlarda yapılan nizami futbol sahalarının boyu 105 metre ile 120 metre arasında… Oradan hesapla!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin