Öğrencilerine, ‘terörist, insan değiller’ demişti: Üniversite açıklama yaptı

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Enver Bozkurt’un öğrencilere hakaret etmesi ve ‘terörist’ gibi ifadeler kullanmasının ardından üniversiteden açıklama geldi.

Sınavda kamera istemeyen öğrenciler için, “terörist bozuntusu, adi, şerefsiz, insan değiller” gibi ifadeler kullanan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Enver Bozkurt öğrencilerin tepkisini çekmişti.

Konu hakkında suç duyurusunda bulunan Öğrenci Sendikası’nın ardından Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden açıklama geldi.

Üniversite rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Enver Bozkurt’un 30.12.2020 tarihinde çevrimiçi olarak yapılan ders sırasında kullanmış olduğu bazı ifadeler ile ilgili olarak gerekli süreç başlatılmış olup, hassasiyetle takip edilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Öğrenci sendikası suç duyurusunda bulunacak

Öğrenci Sendikası da Bozkurt hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı. Öğrenci Sendikası tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Sınavlarda kamera açma zorunluluğuna itiraz ettiği için öğrencilerine yayın esnasında “terörist bozuntusu, adi, şerefsiz, insan değiller, öğrencim olamazlar” şeklinde hakaretler eden Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Bozkurt hakkında önümüzdeki hafta Öğrenci Sendikası Gaziantep Temsilciliğimiz Gaziantep Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaktır.

Bu suç duyurusunun ülkemizdeki adalet sistemi de göz önünde bulundurulduğunda Bozkurt’a yönelik hiçbir yaptırıma dönüşmeyeceğini biliyoruz. Bununla birlikte, yargıya değil kendimize olan inancımızdan ötürü öğrencilere hakaret etmeye kalkışan kimsenin peşini bırakmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz. Hakkımızı her koşulda arayacağız.

Tüm duyarlı yurttaşları öğrencilerle dayanışmaya çağırıyoruz.”

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin