Oğlu için yakalama kararı çıkartılan Haşim Kılıç’tan savcılığa sert tepki

ByLock kullandığı gerekçesiyle oğlu hakkında yakalama kararı çıkartılan eski Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç, oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında, ByLock programını kullandığı iddiasıyla yakalama kararı çıkartılması konusunda açıklamada bulundu. Kılıç, oğlunun 12 yıldır yurtdışında çalıştığını söyledi.Kılıç, “Fatih Samet hakkındaki ByLock veya herhangi bir şekilde bu terör örgütüyle irtibatlı olduğu iddialarını kabul etmemiz kesinlikle mümkün değildir. Soruşturmanın gizliliği nedeniyle aileye verilmeyen bilginin basın organlarında ayrıntılı biçimde yer alması oldukça düşündürücü ve üzücüdür.” dedi.

KILIÇ’IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla oğlum Fatih Samet Kılıç hakkında soruşturma açılması ve bunun bazı basın yayın organlarında yer alması nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Öncelikle şunu açıkça ve önemle belirtmeliyim ki oğlumun, F..ö isimli terör örgütüyle hiçbir zaman uzaktan yakından bir ilgisi olmamıştır. Fatih Samet hakkındaki ByLock veya herhangi bir şekilde bu terör örgütüyle irtibatlı olduğu iddialarını kabul etmemiz kesinlikle mümkün değildir. Kendisinin çevresi ve sosyal hayatı birlikte değerlendirildiğinde, adı geçen örgütle ilişki kurulabilmesinin imkansızlığı da ortaya çıkacaktır.

Oğlum Fatih Samet Kılıç, zaten 12 yıldır yurtdışında çalışmakta ve kendi kurduğu işleriyle ilgilenmekte olup, yurda aralıklarla gelip gitmektedir. Soruşturmanın gizliliği nedeniyle aileye verilmeyen bilginin basın organlarında ayrıntılı biçimde yer alması oldukça düşündürücü ve üzücüdür.

42 yıllık devlete hizmet hayatının büyük bölümünü Anayasa Mahkemesi’nde geçirmiş, emekli bir yargı mensubuyum. Görev sürem içinde, F..ö’nün Balyoz, Ergenekon ve buna benzer davalarla kurduğu kumpasları, bireysel başvuru kararlarıyla tespit ederek etkisiz hale getiren Anayasa Mahkemesi’nin başkanı olarak oğluma yapılan bu suçlama, beni ve ailemi derinden üzmüştür. Şerefimle devletime hizmet ederek koruduğum ismimi, hiç kimsenin kirletmesine asla izin vermeyeceğimi kamuoyuna önemle duyururum.”

2 YORUMLAR

  1. Sucsuz insanlara hemde hic bir karar kesinlesmeden suclu bulunan insanlara teror yakistirmasi yapiyosan sana diyecek tek cumlem ” ohhh cok iyi olmus”.
    Sayin editor yayinlamasan da olur. Bu cumle icimde kkalmsinda.
    Baskalarina gelince harmanda kul birakmayanlar, olay kendiletine donunce ne guzel savunma yapiyorlar degil mi?
    Aa cok sasirdik. Yahu biz millete terorist diyorduk, meger biz de teroristmisiz. Oysaki o kadar da sustuk. Yasa kuruya dokunmadik. Olanlara gozumuzu kapadik. Tuh, yine de bize de degdi ucu

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin