Norveç’li Livanette teyzenin hikâyesi: ‘Siz benim 4 yıllık dileğim, kabul olan duamsınız’

RÖPORTAJ | ZEYNEP KAYA

Norveç’te faaliyet gösteren Mangfoldhuset (Çeşitlilik Evi) Derneği’nin projeleri ülkede ilgi uyandırıyor.

Zeynep Kaya’nın konuğu olan dernek yetkilisi Fırat Bahçıvan, Livanette teyze ile tanışma süreçlerini anlatırken duygusal anlar yaşandı. ‘Yalnızlıklar içinde yalnızım’ diye durumunu ifade eden Livanette teyzenin evine giden Bahçıvan, karşısında yıllar önce Müslüman olan bir Norveçli hanımefendi ile karşılaşır.

Fırat Bahçıvan, Livanette hanımı dernek gönüllüsü Özlem Akçakaya ve arkadaşları ile tanıştırır. Gündem Özel’de o anları anlatan Özlem Akçakaya, ”Livanette teyze bize ‘Siz benim kabul olan duam, kızkareşlerimsiniz. Lütfen beni yalnız bırakmayın” dedi. Bizimle birlikte namaz kılmaz istediğini söyledi. Kaybettiği çocuğundan, yaşadığı her anıyı bizimle paylaştı. Evini temizleyip dolaplarını düzenledik. Yemeklerini yaptık, yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ramazan Giest projesi sorumlusu Fethullah Oran ise ülke genelinde Ramazan iftar programları düzenlediklerini ve tanışan ailelerin hala görüşmeye devam ettiğini kaydetti. Pandemi başlayınca zoom üzerinden programlar organize etmeye devam ettiklerini aktardı.

İYİ SEYİRLER

▶️ Bize Youtube’dan destek olabilirsiniz: http://youtube.com/c/TR724/join
▶️ Bize Patreon’dan destek olabilirsiniz: https://www.patreon.com/TR724

🔴 TR724 SESLİ KÖŞELER kanalına abone olmayı ve bildirim zilini açmayı lütfen unutmayın 👉 https://buff.ly/31CrcfN.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin