Nesrin Nas: ‘Muhafet AKP’nin kurduğu dile hapsoluyor, o dili bırakırsa yüzde 65 oy alır’

Ekonomist ve eski ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas muhalefetin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı dili terk etmesi durumunda seçimi yüzde 65 ile açık ara kazanacağını söyledi.

Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programına katılan Nesrin Nas muhalefet partilerinin AKP iktidarının kullandığı dile hapsolduğunu söyledi. Muhalefetin Erdoğan’a söylemleriyle hareket ettiğini belirten Nesrin Nas şunları söyledi:

Muhalefette iktidarının söyleminin peşine takılırsa olmaz, muhalefet savaş değil barış demeli, ölüm değil yaşam demeli. Türkiye’nin bu tür hamasi söylemlere harcayacak tek kuruşu yok. ‘Tüm bu kaynaklarımızı en verimli, en iyi şekilde ülkemizin geleceğini inşa etmek için kullanmalıyız’ diyerek muhalefet bunu önleyebilir. Ancak yıllardır Erdoğan’ın en başarılı olduğu konu muhalefeti kendi söylemine hapsetmek oldu. Sürekli muhalefeti terörle ilişkilendirdi. Mesela HDP ile aynı masaya oturmak. HDP/PKK dedi, HDP eşittir PKK algısını yerleştirdi ve muhalefeti HDP ile açıktan görüşmekten korkar hale imtina eder hale getirdi. Oysa ki muhalefet seçim kazanmak istiyorsa bu gerekli. Meşru olan yasal bir partiyi inkâr eder hale geldi.

‘Fethullah Gülen Cemaati’ demediler, çünkü diğer cemaatlerle onu ayırmak için ‘FETÖ’ dediler.  Onu yaparak sanki onun bir terör örgütü olarak ayırıp diğer yanına çektiği cemaatlerle gayet rahat iş tutmaya devam etti.

Yani sürekli olarak iktidarın kurduğu bir dil var ve muhalefette bu dile hapsoluyor. Muhalefet bu dilden çıkabilirse o sıkıştığı bu köşeden çıkabilirse bu seçimi yüzde 60-65 ile alır.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin