Nagehan Alçı: ‘Kimse CHP’nin kılına dokunamaz’

Bir süre önce Başkanlık sisteminde yanıldığını söyleyerek, “Başkanlık sisteminin Türkiye’ye fayda sağlayacağını söylemiş ve yanılmış bir gazeteciyim” ifadelerini kullanan yandaş yazar Nagehan Alçı, Cumhuriyet’in 100. yılını hatırlatarak 2023 seçimlerine dikkat çekti. Alçı, “Kimse muhalefetin, hele ki ana muhalefetin kılına bile dokunamaz. Mevcut sistemden vazgeçiş ve Başbakanlık modeline geçilerek yapılacak bir 25 Haziran 2023 TBMM seçimleri bu trafiğin tıkanmadan akmasını sağlayacak tek çözüm.” dedi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Cumhuriyet’in 100. yılına dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2023’e kadar zor dayanacağını bir süre önce söyleyen Nagehan Alçı, bugünkü yazısında “100. yıl kutlamaları, 25 Haziran 2023 tarihinde olması gereken seçimlerin ardından, o atmosferde yaşanacak. Acaba bu önemli tarihe kardeşçe ve barış içinde gidebilecek miyiz?” diye sordu.

“Cumhuriyet 100 yaşına girerken nasıl bir Türkiye olacak?” başlıklı bir yazısının bir bölümünde Nagehan Alçı,“Kimse muhalefetin, hele ki ana muhalefetin kılına bile dokunamaz zira o güç dengeleri içinde böyle bir ihtimal imkânsız hale gelir. Bu yeni TBMM’den ister AK Parti-MHP hükümeti, ister CHP-İYİ Parti hükümeti, isterse ezber bozan şekilde 80 öncesi Demirel ve Ecevit’in yapamadığını yapabilme cesareti gösteren bir AKP-CHP hükümeti çıksın… Her koşulda Türkiye sağ salim yoluna devam eder. 25 Haziran 2023 TBMM seçimleriyle herkes kazanır, hiç kimse kaybetmez.” ifadelerini kullandı.

SQUID GAME’İN TÜRKİYE VERSİYONU OLMAMASI İÇİN

Nagehan Alçı şöyle devam etti:

Eğer başkanlık seçimlerine gidilirse 25 Haziran 2023’te “Squid Game”in Türkiye versiyonunu izleriz.

Kazananın her şeyi kazandığı ve kaybedenin adeta öldüğü bir seçim. Tam bir Squid Game…

Bir tarafta tüm devlet gücünü arkasına almış ve “Biz 15 Temmuz’da can vererek, şehitlerimizin kanlarıyla direnerek kazandık” diyen bir rejim diğer tarafta şimdiden havaya girmiş “Geldikleri gibi giderler” diyen bir muhalefet.

Bu gidişat durdurulmazsa yaşanacak olanlar, yani dehşet bir trafik sıkışıklığı ve neticesi sürpriz olmayacak…

Mevcut sistemden vazgeçiş ve Başbakanlık modeline geçilerek yapılacak bir 25 Haziran 2023 TBMM seçimleri bu trafiğin tıkanmadan akmasını sağlayacak tek çözüm.

Fakat acaba trafikteki tüm tarafların olgunluktan ve ortak akıldan bu kadar uzak olduğu bugünkü gibi bir ortamda bunu başarabilecek miyiz?

Yoksa yine mi kardeş kavgaları yaşanacak? Aynı filmi başa sarıp yeniden mi görecek Türkiye?

Bu ülke; aydınlarıyla, siyasetçileriyle ve sosyal medyasıyla duygusal ve çocuksu özelliklerinden kurtulabilecek mi? Tarihten ders alıp bilge davranabilecek mi?

Yoksa 80 öncesi 12 Eylül askeri rejimine koşar adım gittiğimiz gibi şimdi de Rus tarzı bir rejime mi koşar adım gideceğiz?

“Biz Rusya tarzı rejime gidiş sürecine karşı direniyoruz Nagehan Alçı” diyen okurlarımı duyar gibiyim.

12 Eylül 1980 öncesi yüzde 42 almış CHP ve yüzde 38 almış AP de askeri rejim istemiyordu ama toplumun yüzde 80’i olmalarına rağmen o kadar duygusal ve akılsız davrandı ki bu iki parti, netice Türkiye için 12 Eylül felaketi oldu.

Yani salt karşı çıkmak değil, akıl ile öngörü ile karşı çıkmak önemli.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin