Mustafa Balbay yazdı: Bakan Nebati, Erdoğan’a ‘GES’le dolar 5-6 lira düşecek’ demiş

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin, Recep Tayyip Erdoğan’a GES’le KKM’den daha iyi bir çıkış yakalanacağını söylediği ileri sürüldü. Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay’ın aktardığına göre Nebati, Erdoğan’a gelire endeksli senetle (GES) birlikte doların 5-6 lira düşeceğini söyledi.

Balbay’ın köşesinde aktardığı bilgilere göre Nebati, Erdoğan’a şöyle dedi: “Efendim GES’le kur korumalı mevduat (KKM) sisteminden daha büyük bir çıkış yakalayacağız. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Devlet Malzeme Ofisi (DMO), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) gibi köklü kuruluşlarımıza endeksli olacak GES’le dolar 5-6 lira birden düşecek. İklim değişecek. Bize güven artacak. Devamında benzer yöntemlerle sonbahara son derece olumlu bir havada gireceğiz!”

Mustafa Balbay, söz konusu diyaloğu aktardıktan sonra şunları yazdı: “Nebati bunları Saray’a söylerken elbette yanında değildik. O çevrede haber kaynaklarımız da yok. Ancak bize kadar ulaşan bilgiler bu yönde. Nebati bu kadar emin konuşunca ‘bir kez daha söyle’ demişler, ‘gerçekten dolar 5-6 lira düşer mi?’ Öyle anlaşıyor ki Nebati hem ağzını açmış hem gözlerini…”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Yapma ya!
    Vah vah yazık. Bu defa da Nebati mi aldatmış zavallı Reisi…
    Ravi: Mustafa Balbay
    Bir “şıracı-bozacı” hikayesi vardı. Nasıldı o?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin