Mısırlı işadamı, bu dersi dinleyip bağış yapanların toplamı kadar bağışta bulunacak!

ABD’de Müslümanlar tarafından açılmış olan ilk ve tek İlahiyat Üniversitesi Respect Graduate School’da bu pazar günü bağış programı var. ABD saatiyle 12.30 (PM Est)’da başlayacak programda üç dersi ücretsiz dinleme imkanı sunuluyor.

Programa ZOOM üzerinden katılanlar, konusmacıları dinledikten sonra arzu ederlerse destek ZOOM linkinden Respect Graduate School’un eğitim programları için bağış yapabilecek. Bu programın diğerlerinden bir farkı var. Mısırlı bir işadamı, pazar günkü eğitimin ardından yapılacak bağışın toplamının bir mislini tek başına bağışlayacak.

Programın detayları ve linkleri ise şöyle:

Respect Graduate School is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: RGS Fundraising Luncheon
Time: Nov 17, 2019 12:30 PM Eastern Time (US and Canada)

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/288163488
Meeting ID: 288 163 488

One tap mobile
+19294362866,,288163488# US (New York)
+16699006833,,288163488# US (San Jose)

Dial by your location
+1 929 436 2866 US (New York)
+1 669 900 6833 US (San Jose)
Meeting ID: 288 163 488
Find your local number: https://zoom.us/u/adLWRK2ToP

Respect Graduate School neler yapıyor?

İnternet üzerinden eğitim verecek olan “Çok Disiplinli Sertifika” programı öğrencilerin modern hayatta Müslüman kimliğini anlamlandırmasına yardım etmeyi hedefliyor. Yedi haftalık derslerden oluşan programda, diasporada Müslüman kimlikle çocuk eğitiminden, İslami düşünce ve yaşayışın kaynaklarına, Kur’an kıraati derslerinden Amerika üniversitelerine başvuru süreçlerine kadar hayatın bir çok alanına hitap eden konular ele alınıyor. Rektör Süleyman Eriş, programın daha geniş kitlelere hizmet sunabilmesi için tamamıyla internet üzerinden tamamlanabildiğini ve ders ücretlerinin de fevkalade düşük tutulduğunu ifade etti.

Programın dikkat çeken bir özelliği de dünyanın değişik yerlerinden sahalarında tanınmış akademisyen ve yazarları öğrencilerle buluşturuyor olması. İnternet üzerinden verilen dersler öğrencilerin kendi ev yada işyerlerinden dünya çapında isimlerle buluşmalarına zemin hazırlayan önemli bir fırsat sunuyor. Rektör Eriş, Çok Disiplinli Sertifika programıyla akademik ve kaliteli bilgiyi geniş halk kitlelerine ulaştırmayı hedeflediklerini ve derslerin teknik inşasının tamamiyle bu hedef göz önünde bulundurularak yapıldığını dile getirdi.

Kayıt olmak için ilahayatla alakalı her hangi bir ön eğitim almış olma gerekliliği bulunmuyor. Programın İngilizce diliyle eğitim veren versiyonu da mevcut. Dileyenler www.respectgs.us adresinden programa kayıt yaptırabilir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin