Milli Eğitim Bakanı Selçuk: İkinci dönemde liselerde tek sınav yapılacak

İkinci dönemde liselerde tek sınav yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS ve LGS’nin ertelenmesine ilişkin herhangi bir kararın söz konusu olmadığını belirtti.

TRT Haber’de canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “YKS ve LGS ertelenebilir mi?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil”

Okulların 2 Temmuz’a kadar açık olacağını kaydeden Selçuk, karnelerin de bu tarihte verileceğini söyledi. Selçuk, “Arzumuz karneleri çocuklarımıza yüz yüze vermek. Ancak böyle bir durum söz konusu olmazsa karneleri dijital olarak vereceğiz” ifadelerini kullandı.

”SAĞLIK NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“Bilim Kurulu bir tavsiyede bulunduğundan, Sağlık Bakanlığımız bir tablo ortaya koyduğundan sağlık neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Selçuk, şunları söyledi:

“Tam kapanma sürecinin vakaların azalması için bir umut olarak görüyorum. Amacımız öncelikleri de dikkate alarak tüm sınıfları açabilmek. 17 Mayıs’tan sonra şu an için verilmiş bir karar yok. Aynı şekilde devam edeceğiz. Temel eğitime ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde yüzde 40’a yakın sınavlar tamamlandı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin