Milas ve Köyceğiz dışında orman yangınları kontrol altına alındı

Köyceğiz

Ege bölgesindeki yangınlar 13’üncü gününde devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milas ve Köyceğiz dışında tüm orman yangınlarının kontrol altına alındığını söyledi.

Türkiye’de Ege Akdeniz bölgelerinde başlayan orman yangınları bugün 13’üncü gününde. Muğla ve Aydın’da toplamda 2 yangın devam ederken, yangınlara havadan ve karadan müdahaleler sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı son paylaşımda, “Milas ve Köyceğiz yangınları dışında ülkemizdeki tüm orman yangınları kontrol altına alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgilere göre Muğla’da Köyceğiz, Milas, Menteşe, Seydikemer, Kavaklıdere ve Yatağan ilçelerindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Muğla’nın Menteşe ilçesinde orman yangınıyla mücadele sırasında yaralanan 2 orman işçisi, hastanede tedavi altına alındı.

Fotoğraf: Fatoş Erdoğan (Twitter’dan alınmıştır)

Muğla’nın Yatağan ilçesinden başlayarak Aydın’ın Çine ilçesine sıçrayan orman yangını sürüyor. Aydın Valiliği 6 Ağustos Cuma günü Muğla’nın Yatağan ilçesinden Çine ilçesine sıçrayan orman yangının kontrol altına alınması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Akçaova Mahallesi’nde 3 farklı noktada başlayan yangında 500 hektar alanın zarar gördüğü belirtildi.

Bölgede yaşayanların da su tankerleri ve traktörlerle, özel şirketlerin ise beton mikserleri ile alana su taşıdığı ve yangınla mücadeleye destek verdiği belirtildi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin