MHP’den Perinçek’e: Beraber çay içmemiz bile mümkün değildir

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP, ‘‘Bahçeli’den sonra MHP’nin başına geçmekten şeref duyarım’’ diyen Cumhur İttifakı’nın minik ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e “Beraber çay içmemiz bile mümkün değildir” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global ekranlarında konuk olduğu bir canlı yayında CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” sözlerine “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil” diye cevap vermişti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, MHP kaynakları Perinçek’e cevap verdiği cevapta şu ifadeler kullanıldı:

‘‘MHP’nin Doğu Perinçek’e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin