MHP’den ihraç edilen Erhan Usta, İYİ Parti’ye geçti

AKP’yi eleştirdiği için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti’ye geçti.

Ankara’da düzenlenen törende Erhan Usta’nın rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Usta’nın katılımıyla İYİ Parti’nin TBMM’deki sandalye sayısı 38’e yükseldi.

İYİ Parti’ye geçen Usta, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Gerek Samsunumuza gerekse ülkemize daha İYİ hizmet etmek ve sesimizi daha gür duyurmak için, Sayın Meral Akşener Hanımefendinin nazik daveti üzerine İYİ’ler hareketine katıldım. Bu büyük ve güzel organizasyon için Genel Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.

Erhan Usta, 2018’de TBMM’de “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” deyince Bahçeli tarafından MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı.

Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP’den ihraç edilmişti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin