MHP döneminin borcu yüzünden HDP’li eşbaşkanların koltuklarına haciz

HDP'li Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca

Kars Belediyesi önceki dönemden kalan borçlar sebebiyle üst üste hacizlere maruz kaldı. Son olarak eşbaşkanların makam koltukları dahil tüm mobilyalara haciz geldi. Eşbaşkan Ayhan Bilgen, haciz işlemini doğruladı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, HDP’nin, MHP’den 338 milyon 380 bin TL borçla devraldığı Kars Belediyesi’nin şu ana kadar tüm taşınmazlarına, hesaplarına ve araçlarına haciz konuldu. Belediyede haczedilecek bir şey kalmayınca, alacağı 430 bin TL’yi almayan bir firma belediye içerisindeki tüm mobilyaları haczetti.

Belediye Eşbaşkanları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen’in makam odasıyla birim müdürlerinin odalarındaki tüm mobilyalar, belediyeye gelen haciz memurları tarafından kayıt altına alınarak bedelleri hesaplandı.

Mobilyalar için yediemin atandı

MHP’li Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta döneminde Atatürk Parkı’na kurulan oyun alanının 430 bin TL tutarındaki masrafı ödenmedi. Alacağın ödenmemesi üzerine merkezi Ankara’da bulunan Kent Park adlı firma alacakları için haciz işlemi başlattı.

Kars Belediyesi’ne gelen firmanın avukatları haciz memurları aracılığıyla başta eşbaşkan Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen’in makam odasında bulunan mobilyalar olmak üzere, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin odalarındaki mobilyaları haczetmek üzere kayıt tuttu. Söz konusu firmanın 430 bin TL tutarında alacağı olduğunu belirten firmanın avukatları, kayıt altına alınan mobilyalar için yediemin de atadı.

Pazartesi mobilyalar götürülecek

İddiaya göre, alacağını tahsil etmek isteyen firmanın avukatları haciz memurlarıyla birlikte pazartesi günü belediyeye gelerek başkanlık makamı ve birim müdürlerinin odalarındaki mobilyaları toplayıp götürecek. Bu mobilyalar arasında belediye başkanı makam koltuğu da bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin