‘Mesihim’ diyerek Erdoğan’ın evine girmek isterken vurulmuştu! AKP milletvekili aday adayı çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki evine “Ben Mesihim” diyerek girmek isteyen ve üzerinde silah bulunduğu iddia edilen kişi polis tarafından bacağından vurulmuştu.

Kendisini ‘Mesih’ ilan edin kişinin AKP 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun olduğu ortaya çıktı.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde AKP’den Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olan ve bir fabrikada işçilik yapan İbrahim Karakoyun AKP’ye milletvekili seçimleri için resmi başvurusunu yapmıştı. AKP’den aday gösterilmeyen Karakoyun bir süre sonra kendisini Mesih ilan etti.

Demokrat Kocaeli gazetesinde yer alan habere göre, vatandaşlara mesaj atan Karakoyun, muhataplarından TBMM’ye girmek için destek istedi. İbrahim Karakoyun’un ilginç mesajıyla karşılaşan vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşarken bazıları da Karakoyun’a sert tepki gösterdi.

BU ŞEKİLDE KENDİMİ TBMM’YE ALDIRMAM GEREKLİ

Karakoyun attığı mesajda “Selamünaleyküm! 27. Dönem Kocaeli AKP Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun. Ahir zamanda gelecek olan Mesih. Seçim zamanı geldiği zaman AKP’ye oy vermek yok, lafımı dinleyin, itaat edin ve bunu tüm arkadaş ve akrabalarınıza söyleyin, teşekkürler. Allah hayatınızı Allah’ın koyduğu emirlere göre yaşamanızı ister. Bu şekilde kendimi TBMM’ye aldırmam gerekli” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin