Meral Akşener, Antalya’dan seslendi: Emekliye yok, Hariri’ye var; bu harami düzeni yıkacağız

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Emeklilere verilecek bayram ikramiyesi dolara göre bakıldığında 3700 lira olmalıdır. Ama emekliye yok, Hariri’ye var. Emekliye, EYT’liye, çiftçiye, besiciye, elektriği kesilmiş ailelere yok; Hariri’ye, 5’li çeteye var. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız.” şeklinde konuştu.

Meral Akşener, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret öncesi yurttaşlara seslenen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘yüzük’ göndermesinde bulundu. Akşener, “Bundan yıllar evvel şu yüzükle yola çıktılar. ‘Bu yüzükten fazlası olursa bilin ki ben yanlış işler yapmışım.’ Şimdi bu yüzüğün yanında gemicikler oldu, 5’li çeteler oldu. Bu yüzük sonrasında 24 milyar lirayı sizin cebinizden alıp Hariri’nin cebine koydular.” dedi.

KAHROLSUN İSTİBDAT, YAŞASIN HÜRRİYET

Gezi Parkı Davası sonrası partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Akşener, buradaki konuşmasında yer alan sözlerini yineledi. Akşener, şunları söyledi:

  • Çiftçi, nisan ayında gübre atamadı. Tarım ölüyor, besicilik ölüyor, süt üreticiliği ölüyor. Sizin işleriniz can çekişiyor. Gençler umutsuz, gençler kan ağlıyor, gençler bu ülkeden gitmek istiyor. El ele vereceğiz ve bizi birbirimize düşüren bu siyasetçi takımını ve onların bu düzen üzerinden kurdukları harami düzeni birlikte yıkacağız. Nerede yıkacağız, sandıkta yıkacağız. Neyle yıkacağız, helal oylarınızla demokrasi ile yıkacağız. Az kaldı. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız. Ve ne diyoruz; Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.

BİR YÜZÜKLE GELDİLER, 5 MAAŞ ALAN DANIŞMANLAR ÜRETTİLER

  • Bu yüzükle geldiler, sizleri umutsuzluğa mahkum ettiler. Bu yüzükle geldiler 5 maaş alan danışmanlar ürettiler. O, 5 maaş alıp, yan gelip yatan danışmalar garibanı sokakta tekmeledi. Bir yüzükle geldiler bakan yardımcılarının maaşları 314 bin lira geldiler. Bir yüzükle geldiler 5-10 maaş alan danışmanlar oldu. 11 maaş alan müdürler oldu. Haram olsun, zıkkım olsun.

BU HARAMİ DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ

  • 3600 için söz verdiler, yalan söylediler. EYT için söz verdiler, yalan söylediler. Emekliyi açlığa mahkum ettiler” diyen Akşener, “Diyoruz ki, en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Asgari ücret yeniden düzenlenmelidir. Emeklilere verilecek bayram ikramiyesi dolara göre bakıldığında 3700 lira olmalıdır. Ama emekliye yok, Hariri’ye var. Emekliye, EYT’liye, çiftçiye, besiciye, elektriği kesilmiş ailelere yok; Hariri’ye, 5’li çeteye var. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız inşallah.

5’Lİ ÇETENİN İKİSİNİN VERGİSİ KADAR

  • Ülkede elektriği kesilmiş aileler var. Onların elektrik parasının karşılığı, sadece 5’li çetenin ikisinin vergisinin silinmesi kadar, ondan bile az. Böyle bir ülke olduk. Bunun yolu sandıkta, helal oylarınızla, demokrasi ile bu sistemi değiştirmektir. Allah’ın izni ile inşallah başaracağız.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin