Melek Çetinkaya, ‘adalet yürüyüşünü’ sonlandırdı

Adalet için Ankara'dan Silivri'ye yürüyeceğini açıklayan Melek Çetinkaya gözaltına alınarak 3 gün TEM Şube'de tutulmuştu.

Ankara Emniyeti’nin ‘yürütmeyeceğiz’ baskısı, askeri öğrenci olan oğlu müebbet hapis cezasına çarptırılan Melek Çetinkaya’nın ‘adalet yürüyüşünü’ sonlandırmasına neden oldu. Melek Çetinkaya, baskılar nedeniyle yürüyüşü sonlandırdığını açıkladı.

Oğlunu görmek için gittiği Silivri Cezaevi kapısından kısa bir video paylaşan Çetinkaya, “İki gün yürüyebildik. Maalesef insanlarla bir araya gelip sesimizi duyurmamızı engellediler. Yürütmeyeceklerini söylediler. 3 gün gözaltında kaldım, adli kontrolle bırakıldım. Şu anda Silivri Cezaevi’ndeyim. Çocuğumu görmeye geldim. Ankara’dan Silivri’ye yürüyeceğimi söylemiştim. Şu anda Silivri’deyim… Adalet yürüyüşünü sonlandırdım. Destek olan herkese çok teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

BUNLARI TANIYOR MUSUN DİYE SORDULAR

Melek Çetinkaya, gçzaltında kaldığı 3 gün boyunca yaşadıkları hakkında da bilgiler verdi. Sorgu sırasında bazı isimleri tanıyıp tanımadığının sorulduğunu belirten Çetinkaya, bu kişilere Twitter hesabından mantion yaparak verdiği cevapları paylaştı. Vural Ergül, Erkam Tufan, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Acun Karadağ, Emre Uslu, Selçuk Atak, YükselTv, Resul Kalyoncu ve Fatih Yılmaz’a tek tek mantion yapan Çetinkaya’ya ‘… tanımadığını, hiç görüşmediğimi söyledim. Yalan mı?’ ‘Sizi sosyal medyadan tanıdığımı hiç görüşmediğimi söylemedim. Yalan mı?’  diye sordu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin