‘Lebalep’ AKP kongresi vatandaşları isyan ettirdi

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ‘lebalep’ AKP’nin 7. Olağan Kongresi’nde koronavirüs tedbirleri hiçe sayılması vatandaşları isyan ettirdi.

Koronavirüs salgınında 3. dalganın yaşandığı Türkiye’de vatandaşlara getirilen kısıtlamanın AKP’lilere uygulanmaması vatandaşları çileden çıkardı. Türkiye’nin dört bir yanından maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadan otobüslerle Ankara’ya taşınan partililerin tedbirleri hiçe sayılması sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte kullanıcıların tepkilerinden bazıları:

”BİZ OLSAYDIK BÜYÜK CEZALAR YERDİK”

Müzisyen Ceylan Ertem; Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, otobüslerle Ankara’ya giden partililerin görüntüsünü paylaşıp, “Bir tur aracında, el işaretini de şunlarla değiştir mesela, biz olsaydık, büyük cezalar yerdik müzisyen arkadaşlarım” ifadelerini kullandı.

REDD: SAHNE EMEKÇİLERİ ÇARESİZLİKTEN İNTİHAR EDERKEN…

REDD grubunun, Twitter’daki hesabından yapılan paylaşımda ise “Sahne emekçileri çaresizlikten intihar ederken” ifadeleriyle, AKP’lilerin otobüslerle Ankara’ya gidişinin görüntüleri paylaşıldı.

”MÜZİSYENLERİN KARNINI DOYURMASINA İZİN YOK”

Müzisyen Tan Taşçı ise sosyal medya hesabından, “Müzisyenlere sahne alma, gösteri yapma, toplaşma, oynaşma, para kazanma, hayatını devam ettirebilme, karnını doyurma, mutlu olma izni yok! Bu ablalar, abiler bu halde mitinglerde göbek atıyorlar! Maşallah. O dilinizden düşürmediğiniz Allah her şeyi görüyor dostum” diye yazdı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin