Kuytul’dan Ayşe Özdoğan tepkisi: ‘Fetö iddiasıyla hapse atılanlara yapılan muamele PKK’ya dahi yapılmıyor’

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Hizmet Hareketi’yle irtibat ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle cezaevine atılan kişilere yapılan uygulamanın PKK terör örgütü mensuplarına yapılmadığını söyledi.

Isparta’da Hizmet Hareketi’ne ait bir yurtta idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkûm edilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’a yapılan rapor eziyetine Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul tepki gösterdi.

‘‘2 yıl önce Maxciller sinüs kanseri teşhisi konan Ayşe Özdoğan’ın sol üst çenesi, dişleri, elmacık kemiği ve tükürük bezleri alındı. Şimdiyse önünde dört ameliyatı daha var, ancak Özdoğan tedavisi tamamlanmadan cezaevine atılmak üzere. Bu durumda olan bir kadının ısrarla cezaevine atılmak istenmesi hakkında neler söylemek istersiniz?’’ sorusuna şöyle cevap verdi:

‘‘28 ŞUBAT DARBECİSİ EMEKLİ PAŞA’YA AYRI MUAMELE’’

‘‘Allah’tan korkun diyorum başka ne diyeyim? 28 Şubat’ı yapan darbeciler, 24 sene oldu, 97’de yapıldı 28 Şubat, 24 sene beklettiler beklettiler, darbeci oldukları açık Erbakan hocayı devirmişlerdi. Darbeci olduklarında şüphe yok yani tüm Türkiye biliyor, açık seçik hükümeti devirdiler Milli Güvenlik Kurulu toplantısında bunu bilmeyen yok. Bu adamları hapse atmadılar atmadılar baktılar ki olmuyor 1 ay önce cezaevlerine attılar. Hep yaştan dolayı tehir ettiler tehir ettiler utanma belası birkaç gün hapse atalım bari dediler. Bakalım ne olacak herhalde birkaç gün sonra yaş haddinden çıkartırlar. Onlar emekli paşa onlara böyle muamele, bu kadıncağız ne yapmış ben bilmiyorum.

‘‘NE YAPMIŞ TANKIN ÜZERİNDE ONA BUNA SİLAH MI SIKMIŞ?’’

Ne yapmış bu kadın hükümeti mi devirmiş? Ne yapmış tankın üzerinde ona buna silah mı sıkmış? Ne yapmış bu? Kadın kanser ölmek üzere yüzünün bir tarafını almışlar, 4 ameliyat daha lazım. 4 ameliyatını da olsun bari ondan sonra hapse atıyorsanız atın, bu kadın bu şekilde hapishane ölür zaten kanser bu. Benim gördüğüm kadarıyla Kemalist laiklere ayrı bir muamele var, şeriatçı olmasa bile namazını kılıyorsa, başörtülü ise bir cemaatten ise ona ayrı bir muamele var.

‘‘BU MUAMELE PKK’YA BİLE YAPILMIŞ DEĞİL’’

Hatta bakın ben hapisteyken PKK’cılara yapılmayan muamelenin Fetö iddiasıyla içeri atılanlara yapıldığını gördüm. Bakın PKK’ya bile yapmadığını; güya PKK’dan nefret ediyorlar, PKK terörist diyorlar, PKK şöyle PKK böyle bu kadar asker öldürdü bu kadar polis öldürdü diyorlar. Öldürmedi mi evet öldürdü gerçek yalan da değil. Ama ondan çok Fetö iddiasıyla alınanlardan nefret ediyorlar. Onlara yapılmayan muamele bunlara yapılıyor. Neden? Çünkü PKK sonuç itibariyle İslamcı değil, sosyalist ana fikri. Bunlar ise Müslüman, namazını kılıyorlar, İslami bir çevreyle irtibat halindeler. Bu adam darbeye, teröre şuna buna karışmış mı onlar için önemli değil onlara selam versin yeter diyor. Bu muamele PKK’ya bile yapılmış değil. Eğer böyle irtibat, iltisak diye Arapça kelimeleri kullanıyorlar halk çok anlamasın diye irtibat ve iltisak diyorlar cezayı veriyorlar Fetö iddiasıyla alınmışsa.

‘‘İRTİBAT İLTİSAK DİYE PKK’YA MUAMELE ETSELER 100 BİNLERCE KİŞİ İÇERİ ALINIR’’

Eğer PKK’ya da bu şekilde muamele yapsalar var ya yüzbinlerce insanı hapse atmaları lazım. Ancak onu yapmıyorlar silahlı olaylara karışmış, mahallelerde eylemler yapan kişilere PKK’dan ceza veriyorlar yok irtibat yok iltisak diyerek ceza vermiyorlar. Biraz İslami bir tarafı varsa şeriatçı olmasın isterse İslami biraz yönü varsa irtibat iltisak diyor içeri atıyor. Selam verdi diyor, dershanesine gitmişti diyor, orada çalışmıştı diyor, Bank Asya’ya para koymuştu diyor, irtibat iltisak diyor hapse atıyor.

‘‘NE YAPMIŞ BU KADIN ADAM MI ÖLDÜRMÜŞ? GİTMİŞ DARBE Mİ YAPMIŞ?’’

Şimdi bu kadına bu yapılır mı yani? Kanser hastası ölmek üzere olan bir kadın bu? Bu kadın kanser sürekli hapishanede zaten bunun hayatı kim bilir nasıldır? Düşünün bir kere yüzünüzün yarısı yok ve kansersiniz sürekli acı çekiyorsunuz, doktor doktor gezmeniz gerekiyor. Bu dert yetmiyor bir de devletin sürekli hapishane korkusu. Ne yapmış bu kadın adam mı öldürmüş? Gitmiş darbe mi yapmış? Allah’tan korkmazlar ne yapmış bu kadın?’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

5 YORUMLAR

 1. Bakın buda aklınca cemaat lideri PKK ya yapılan işkençelerden sorgulamasında haberi yok çakma cemaat lideri sosyal medyada meşhur olunça çıkıp zülme karşı çıkıyor gibi yapıyor PKK ya güya zülüm yapmiyor ey müslümanlar PKK’ya zülüm yapınça sakın açımayın yazıklar olsun

  • Çok kolay adam harcıyorsunuz. Nelere maruz kalsa da kıymeti yok değil mi? Ya hu biraz daha dengeli girsek meseleye daha kolay olacak bence
   Cemaat lideri olduğu doğrudur. Beğensek de az beğensek de hiç beğenmesek de öyledir.

  • PKK LI DİYECEKLER DİYE YILLARDIR ANA DİLİMİZİ DIŞARDA KONUŞAMIYORUZ….

   Evvela Ayşe ÖZDOĞAN hanım efendinin acılarını bütün kalbimle, kalbden paylaşan bütün insanların toplamı kadar bir büyüklükte paylaşıyorum.
   Ve benzerlerine yapılan zülümleri de lanetliyorum….

   ALPASLAN KUYTUL hocamada
   Önüne dökülen bütün dünyevilikleri HAKKIN HATIRIna elinin tersi ile ittiği için saygılar sunarım

   Onbinlerce Kürt yapılan zülümleri protesto için PKK ya katıldı. Ve öldüler. Burada kınanan şey şudur, tamam ey Kürt zülmə uğradın ama ölme pahasına da olsa öldürme yolunu seçme deniliyor. Yani terörist olma deniliyor. Hakkını Demirtaş, Baluken, Zana, Dicle…. gibi yani siyaset ile ara deniliyor. Tabi gördüğünüz gibi bunlarda cezaevinde yattılar ve yatıyorlar. Demek bunada tahammül yok.

   Peki bu insanlar ne yapsın?

   İşte bu zülümlere yani Kürtlere yapılan ZÜLÜMLERE yıllarca karşı çıkılmadığı için, TC devlet aygıtı zülümde beceri kazandı…. Bu görülmediği sürece Ayşe bacımıza da herhangi birimizede günü gelecek zülüm yapılacak…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin