‘Kripto’ vurgun mağduru: Çok para kazandım, gözüm doymadı!

Kripto para alımı satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığının ortaya çıkmasının ardından ‘mağdurlar’ soluğu şirketin Göztepe’deki merkezinde aldı. Mağdurlardan Haluk Metin, “İçeride 123 bin lira param vardı. Çok para kazandım ama çekmedim. Allah gözümüzü doyurmadı. Biz de Türk milletiyiz, kolay para kazanmayı seviyoruz. Hep daha fazla kazanırım dedim. Küçük bir çocuk gelip bize hayat dersi verdi. Bütün paramızı götürdü. Haberi ilk duyduğumda aklıma ‘tosuncuk’ geldi. Firma hakkında şikayetçi olacağım. Daha önceden de borsada para kaybettim. Eski borsa mağdurlarındanım. Başımıza bu da geldi.” diye konuştu.

Thodex mağduru vatandaş, “Türk milletiyiz, kolay para kazanmayı seviyoruz. Gözümüz doymadı. Başımıza bu iş geldi.” diyor.

30 MİLYON LİRA PARAM VARDI

Mağdurlardan Caner Şen, binaya geldiğinde ofisin boş olduğunu öğrenince çılgına döndü. Polisi arayan Şen, ekiplerin gelmesiyle binaya girmek istedi. Hürriyet’e konuşan Şen, “Kitap basım işleriyle uğraşıyorum. Şirketim var. Geçtiğimiz yıl 4 milyon liralık coin aldım. İlk zamanlar sorunsuz çalışıyordu. Param katlanarak çoğaldı. En son 30 milyon lirayı buldu. Geçen cuma günü aksaklıklar yaşanınca paramı çekmeye çalıştım. Başarısız oldum. Şirket yetkililerini aradım, sorun var düzelince paranız yerine gelecek dediler. Ancak kandırdılar. Ben paramı istiyorum. Bu kişilerin tüm mal varlıkları dondurulmalıdır.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin