Korona günlerinde 80 yaşındaki dedeye ‘sosyal medya’ sorgusu!

Tek adam yönetimindeki Türkiye’de ifade hürriyetinin alanı her geçen gün daha da daraltılıyor. Artık insanlar, sadece sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar için değil, ‘beğeniler’ için bile sorguya alınıyor, soruşturmaya tabii tutuluyor. Bunun son örneğini CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Twitter hesabından paylaştı. Erkek’in paylaştığı ifade tutanağına göre 80 yaşındaki vatandaş, kişisel Facebook hesabında yaptığı bir beğeni için gözaltına alınıyor.

İfadenin alındığı tarih 15 Nisan. Yani korona virüs tehlikesinin kol gezdiği tarih. Buna rağmen polis ekiplerince evinden alınan 80 yaşındaki vatandaş, karakolda sorgulanıyor.
Muharrem Erkek’in paylaştığı ifade tutanağı da Türkiye’de insanların nasıl sindirildiğini gözler önüne seriyor. Söz konusu vatandaş ifadesinde, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ve devlet büyüklerinden defalarca özür diliyor, yanlışlıkla beğenmiş olabileceğini söylüyor. Bununla da yetinmiyor, “Yanlış anlaşılma varsa hepsinin ellerinden öperim, özür dilerim.” diyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin