Korkmaz rüşveti anlattı: Emniyet müdürlerine saat, gazetecilere altın kalem

SBK Holding’in başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın kara para aklayarak ABD’yi dolandırdığı suçlamasıyla Avusturya’da gözaltına alınmasının ardından ilk ifadesi de basına yansıdı. Korkmaz’ın ilk ifadesinde, iş yaptığı siyasilerle ilgili bilgi vermeyi teklif ettiği ancak ABD’li yetkililerin, davanın ‘kriminal’ olması ve ‘siyasi bir tarafının olmaması’ gerekçesiyle öneriyi reddettiği iddia edildi. Böylece Sezgin Baran Korkmaz’ın anlaşma seçeneğinin önünden kaldırıldığı belirtiliyor.

BAYRAMLARDA VERİLEN RÜŞVET 3 MİLYON DOLARI BULUYOR İDDİASI

Korkmaz’ın gözaltına alındığını ilk duyuran abcgazetesinden Serkut Bozyel ve Ali Isıyel, ilk ifadeye ilişkin bilgilere de ulaştı. Korkmaz’ın ifadesinde rüşvet çarkından bahsettiği, sadece bayramlarda emniyet müdürlerine verdiği rüşvetin 3 milyon doları bulduğunu söylediği öğrenildi. İfadeye göre; özellikle İstanbul Emniyeti’nin içinde Korkmaz’dan büyük rüşvetler alındı. Korkmaz, emniyet müdürlerine saat, bileklik, kolye, ‘çok sevdiği’ gazetecilere ise altın kalem hediye ettiğini söyledi.

 

1 YORUM

  1. Emniyete verilen rüşvetler hangi tarihten sonra sıradanlaşmış? Merak ediyorum; 17 Aralık yolsuzluk operasyonundan sonra cemaatten korktuğunu ifade eden gazeteci şu anda ne hissediyor? O gazeteci Veyis Ateş ve benzerleri hakkında ne düşünüyor? Altın kalem alan veya meşhur otelde “misafir” edilen gazeteciler arasında değildir insaallah. Hakikat ne kadar keskin olursa olsun, çok azı müstesna toplum olarak (cemaat de dahil), hep işimize gelen tarafından tutuyoruz bizi de kesmemesi için.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin