‘Kopyala-yapıştır’ konuşmaya AKP’li yetkiliden yorum: Metin ekibi bunaldı!

AKP Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyesi Halide İncekara, Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma metnini hazırlayan ekibin ‘bunaldığını’ söyledi.

Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın dört yıl arayla yaptığı konuşmaların birebir aynı olduğunun ortaya çıkması sosyal medyada gündem oldu. Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, tartışmaya ilişki n sosyal medyadan açıklamada bulundu. Ünal, “Cumhurbaşkanlığı metin ekibi çok büyük stres altında çalışır. Zaman zaman da hatalar yapar. Bunlar insani hatalardır. Bu hatalar geçmişte de defalarca oldu. Son derece normal. Külliye ve Ak Parti’de ciddi bir iletişim sorunu var ama faturayı metin ekibine kesmek haksızlık olur.” ifadelerini kullandı.

Ünal’a cevap ise AKP Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyesi Halide Özen İncekara’dan geldi. İncekara, “Kime ne kesilecek.. Bir sorumlusu vardır işin.. Şaka gibi.. Zaten 20 yıldır bütün kelime cümle ve rakamları kullanıp tüketmişizdir. Ne yazacak insanlar.. Her gün 3-4 ayrı yerde konuşma.. Bunaldılar.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin