Konya’da AKP’ye isyan eden esnaflar masa ve sandalyeleri yaktı

Koronavirüs risk haritasına göre “kırmızı” kategoride bulunan Konya’da kapılarını müşterilerine açamayan çok sayıda esnaf, sandalye ve masa yakarak yasaklara tepki gösterdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasına göre “kırmızı” kategoride bulunan Konya’da; restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler kapılarını müşterilerine açamadı. Yaklaşık 4 aydır işyerleri kapalı olan lokanta esnafı daha fazla dayanamayıp isyan etti. Ödemelerini bir türlü yapamadıklarını belirten esnaflar AKP iktidarını ve belediyeyi masa ve sandalyeleri yakarak protesto etti.

‘PANDEMİNİN TEK SUÇLUSU BİZ MİYİZ?’

AKP kongrelerinde salonların tıklım tıklım dolu olduğunu belirten lokantacılar, “AKP kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı var?. Koronavirüsün tek sorumlusu biz miyiz, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Dükkânlarımızın bir an önce açılmasını istiyoruz, evimize ekmek götüremez olduk” ifadelerini kullandı.

20 bin liralık koltuklarda oturanlar bizi hatırlamaz diyen esnaflardan biri; ”Kiralarımı ödeyemiyorum her ay borçlarımın faizi artıyor, bizim derdimizi kim dinleyecek kimse yok, evimi arabamı borçlarım için sattım.” dedi.

Başka lokantacı ise “AKP 5 bin kişiyle kongre yapıyor pandemi nerede” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

2 YORUMLAR

  1. hah soyle. baslayin artik bi yerden yahu. iman, ahlak, dogruluk, inanc, sadakat hepsi gitti ses cikmadi ama girtlaktan bisey gecmeyince yeter artik dediniz 😀 bu da bi baslangic

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin