Kızının kılığında hapisten kaçmaya çalışan uyuşturucu kaçakçısı hücresinde ölü bulundu

Brezilya’da kızının kılığına girip cezaevinden kaçmaya çalışan uyuşturucu kaçakçısı Clauvino da Silva hücresinde ölü bulundu. Hapishane yetkilileri, 73 yıl 10 ay hapis cezası bulunan da Silva’nın kendisini asarak intihar etmiş gibi göründüğünü söyledi.

Gardiyanlar pazar günü Clauvino da Silva’yı, kızının kılığına girerek kaçmaya çalışırken durdurmuştu. 42 yaşındaki Da Silva’nın, silikon bir maske ve bir perukla tamamladığı kostümünü tek tek çıkardığı video dünyanın dört bir yanında yayımlanmıştı.

Da Silva, başarısız firar girişiminden sonra Rio de Jenairo eyaletindeki Bangu 1 Hapishanesi’ne gönderilmişti.

BBC Türkçe’nin haberine göre, O Globo sitesi, Da Silva’nın bu hapishaneye gönderilmesi sonrası bir hücrede tecrit edildiğini bildirdi. Da Silva, ziyaretine gelen 19 yaşındaki kızına benzemek için silikon bir maske, siyah bir peruk, sutyen, tişört ve gözlük kullanmıştı.

Clauvino da Silva kaçmaya çalışırken hücresinde kalan kızı ise firar girişimine karıştığı iddia edilen diğer 8 kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı.

Da Silva, 2013’te Gericin’deki bir hapishanenin kanalizasyon sisteminden kaçmayı başarmış ancak daha sonra yakalanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin