Kızını öldüren polise ‘kâtil’ diyen babaya suç duyurusu

Mersin’de üniversite öğrencisi Feray Şahin’i öldüren ve ‘taksirle öldürme’ suçundan 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve meslekten ihraç edilen özel harekât polisi Fatih Burak Aykul, sosyal medyada kendisine ‘kâtil’ diyen Şahin’in babası Bekir Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, adalet arayışları sürerken kendilerine gözdağı verilmek istendiğini belirten Şahin, ”Kâtile, kâtil denir, bunun başka tarifi var mı? Davamızda asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi. Şikâyet dilekçesini soruşturan Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Aykul’un hakkında şikâyetçi olmasına tepki gösteren Bekir Şahin şöyle konuştu:

”Gencecik üniversite son sınıf öğrencisi kızımızı suçsuz, savunmasız, masum olduğu halde öldüren, delileri yok eden, sürekli ifade değiştiren, sonrada bizim acımızla alay edercesine arkadaştık, kazaydı gibi asılsız, yalan iddialarla kamuoyunu ve mahkemeleri meşgul eden, yönlendirmek isteyen kâtile, kâtil denir.

Bunun başka bir tarifi yoktur. O kâtil sokakta şu an herkes için bir tehdittir. Aile olarak 3.5 yıldır adalet arıyoruz. Kızımız kara toprakta, katil 4 Ocak 2019 tarihinden bu yana sokakta, dosyamız 28 Şubat 2019 tarihinden bu yana Yargıtay’da bekliyor. Bu cinayet, cezasız kalmasın istiyoruz.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin