Kızı, kayıp babasının kamera kayıtlarına ulaştı; savcılık kılını bile kıpırdatmıyor

29 Aralık’tan bu yana kayıp olan eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, babasının çalıştığı ve yaşadığı Ankara’da bir kamera kaydına ulaştığını açıkladı. Küçüközyiğit’n ulaştığı kamera kaydına göre babası 3 kişi tarafından takip ediliyor. Ancak aile karakol ve savcılıklarda görüntüyü teslim edecek kimseyi bulamıyor!

Babasının kaçırılma ihtimali ile ilgili olarak başvurulacak yetkili bir merci bulamayınca yaşadığı Kocaeli’den babasının çalıştığı ve yaşadığı Ankara’ya gelen Nursena Küçüközyiğit, bir kamera kaydına ulaşıyor. Görüntüler babasının çalıştığı ofisin bulunduğu apartmanın güvenlik kamerasına ait. Nursena Küçüközyiğit, “Bugün dokuzuncu gün. Babamın ofisinin bulunduğu apartmana ait giriş çıkış görüntülerine kendi imkanlarımızla ulaştık.29 Aralık 16.25’te apartmana giriyor, bu görüntüde babamı takip eden 3 kişi olduğu gözüküyor. Babam durduğunda onlar da durup bekliyorlar. İnsan Hakları Derneği ile iletişim kurduk. Gerekli başvuruları uluslararası kurum ve kuruluşlar nezdinde devam ettirmeye çalışacağız.” diyor.

SAVCILIKTA MUHATAB BULUNAMIYOR

Nursena Küçüközyiğit, babasının ofisinin olduğu caddedeki dükkanları dolaştığını ve kamera kayıtların sorduğunu anlatıyor. Genç kız, “Sadece A101’de üç tane kamera var. İstedik, yok dediler, belki merkezde olabilirmiş. Ona da savcılık yoluyla ulaşabiliriz. Fakat bugün de henüz bu olay için bir savcı atanmamış. Bugün öğleden sonra atanmasını bekliyorduk. Olmadı. Karakola gittim, onlar da dilekçemizi kabul etmedi. Gerekçe ise online olarak Kocaeli’nde başvuru yapmamız. Oysa olay burada geçiyor. Onlar araştırmalıydı, ofise en yakın karakol. Avukatımız nöbetçi savcılığı aramış onlar da dilekçelerimizi kabul etmiyor. Ne yapacağımız şaşırdık. Elimizde kamera kayıtları var, verebilecek savcılık, karakol bulamıyoruz.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin