Kılıçdaroğlu’ndan 8 aylık hamile tutuklu Arzu Nur Özkan’ın babasına telefon

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9 Mart’tan beri cezaevinde olan 8 aylık hamile Arzu Nur Özkan’ın babası Hanifi Kılıç’ı aradı. Arzu Nur Özkan’ın durumu sağlık durumu hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, hamile bir kadına yaşatılan hak ihlalleriyle ilgilenmesi için CHP Kayseri milletvekilini görevlendireceğini söyledi.

Boldmedya’da yer alan Sevinç Özarslan’ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aradığında büyük bir şaşkınlık yaşadığını söyleyen Hanifi Kılıç, bir parti başkanın kızının durumuyla ilgilenmesine çok sevindiğini belirtti.

”KEMAL BEY ARADIĞINDA ŞAŞIRIP KALDIM”

Hanefi Kılıç, CHP lideriyle aralarında geçen konuşmayı şöyle anlattı: “Kemal bey aradığında şaşırıp kaldım. ‘Yarın cezaevine Kayseri milletvekilimi gönderiyorum’ dedi. Telefonumu Gergerlioğlu’dan aldığını söyledi. Hem geçmiş olsun diyeyim hem de kızımın durumuyla ilgili almak istediğini söyledi. Hassasiyetinden dolayı teşekkür ettim. Ben de kızımın cezaevinde yaşadığı sıkıntıları anlattım. Kızımın dosyasında bir şey yok. Hamile bir kadının Edirne’den Kayseri Bünyan’a kelepçeli 16 saat yolculuk yaptığını söyledim. Cezaevine gidince hücreye attıklarını, üçüncü gün bayılınca diğer koğuştan kadınların yanına geldiğini anlattım. Kızımın 8 aylık hamile olduğunu ve cezaevinde doğum yapmasını istemediğimi belirttim. İlk doğumu, başında biz olmak istiyoruz.”

ANAOKULU ÖĞRETMENİ

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanan anaokulu öğretmeni Arzu Nur Özkan (33), KHK ile kapatılan Bursa Özel İlkbahar İlkokulu’nda çalıştığı, Bank Asya hesabı olduğu ve bir tanığın beyanlarına dayanılarak 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin