Kılıçdaroğlu: ‘Devletin temelini sarstılar, Kaşıkçı’nın yakınından randevu istedim’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda katledilmesine ilişkin davanın Suudi Arabistan’a nakledilmesine tepki gösterdi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, ”Sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğu’nun bahçesine gömdün sen, utanmalısın.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu, “Ahlâk, devletin temelidir. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım…” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Ahlaklı olmak için dindar olmanıza gerek olmayabilir ama gerçek bir dindar olmanız için ahlaklı olmanız şart. Bugün Erdoğan “İsrail ile ilişkilerimiz başkadır, Kudüs başkadır” dediğinde bu konuyla ilgili olarak sizlere seslenme ihtiyacı duydum. Çünkü bu sorun Türkiye’nin sorunu haline gelmiş durumda. Belki de Türkiye’nin en büyük sorunu “o başka bu başka” anlayışıdır. Onun için bazı çok zengin ülkeler bu anlayış yüzünden hiç değer görmezler. Kabile devleti ile anılırlar. Kendini bir şey ile tanımlamak ama insan varlığının en önemli şartı olan ahlak kısmını da önemsememek… Yani Mevlana’nın deyimiyle cebi zengin ruhu fakir olan insan olmak…

‘KAŞIKÇI’NIN YAKININDAN RANDEVU İSTEDİM’

Türkiye’yi buraya getiren işte bu fiyat biçen değer bilmeyen zihniyettir. Ahlaklı olmadan dindar olmadı durumundadır. Ne olursak olalım ahlaklı olalım. Bu arada Cemal Kaşıkçı’nın yakınından randevu istedim. Mavi Marmara şehitlerinin yakınlarından da isteyeceğim.

Bu Saray ve şurekası onurumuza fiyat biçiyor. Çünkü değer bilmiyor. Ne olursanız olun neye inanırsanız inanın topraklarınızda korkunç bir cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçı’ya fiyat biçemezsiniz. Mavi Marmara şehitlerine bir fiyat biçemezsiniz. Biçerseniz fiyatı kadar algılanırsanız. Değer görmezsiniz. Sana gelince Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğu’nun bahçesine gömdün sen, utanmalısın!”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin