Kickboks Dünya Şampiyonu milli sporcu çift uyuşturucu baronu çıktı

Güney Amerika’dan bir gemiyle yola çıkan 500 kiloluk kokaini Türkiye’de satan uyuşturucu şebekesinin elebaşı kickboks dünya şampiyonu olan milli sporcu çift Erhan Deniz ile Nurhayat Deniz çıktı. ‘Pitbull’ lakaplı Erhan Deniz ile ‘Prenses Zeyna’ lakaplı Nurhayat Deniz’in çalınan 100 kilo kokainin ortaya çıkarılması için çete elemanlarına işkence yaptığı belirtildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma, İstanbul ve Çanakkale narkotik polisine yapılan ihbarlar sonrası başlatıldı. Halktv’den Dinçer Gökçe’nin haberibe göre, kokain Güney Amerika’dan çıkan bir gemiye yüklendi. Gemiye yüklenen 500 kiloluk kokainin rotası Aydın, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale açıkları oldu. Kokain, çantalar halinde Yunanistan’ın Semadirek Adası’na 2 mil uzaklıkta suya bırakıldı.

Can yeleklerine tutturulan ağ içine özenle yerleştirilen kokain paketi dolu çantaların her birinde GPRS cihazları bulunuyordu. Bu da şebekenin, uyuşturucuyu, uluslararası sularda elleri ile koymuş gibi bulmasına imkân sağladı.

İtirafçı olan uzak yol kaptanı Emre Bora Şaşmaz (39), firari sanıklar Hakan Ademoğlu ve Zaim Türkcan ile birlikte, denize bırakılan uyuşturucuyu almak için Edremit’te 140 bin dolara ‘Zeus’ adı verilen zodyak tipi bot satın aldı. Şaşmaz ve Ademoğlu gece 01.20 gibi Bozcaada limanından çıktı. İkilinin hedefi, denize bırakılan uyuşturucuyu almaktı. Birkaç saat içinde bot, denizin ortasında bulunan her biri 25 kiloluk 20 çantayı bota yüklendi.

Şebekenin planı, kokaini Çanakkale Geyikli’ye getirmekti. Geyikli’ye gelinmesinin nedeni ise tutuklu sanık Osman Albayrak’ın evinin burada olmasıydı. Ancak kaptan Şaşmaz, yakıtın yetmeyeceğini belirterek botu, Çanakkale Eceabat’ta bulunan Cennet Koyu’na yanaştırdı. Kokain dolu çantalar çalılıkların arasında gizlendi. Yanlarında bulunan bidonla bota yakıt takviyesi yapan ikili bir süre sonra ticari taksilerle bölgeden ayrıldı. Uyuşturucunun taşınmasından 5 gün sonra kaptan Emre Bora Şaşmaz, Çanakkale Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gitti. Şaşmaz, polise ayrıntılı bilgi verdi. Kaptan Şaşmaz 28 Eylül günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu ifade ile birlikte şüphelilere yönelik teknik ve fiziki takip kararları çıkarıldı. Şebeke üyelerinin hemen her hareketi mercek altına alındı. Sevkiyattın yapılmasından kısa süre sonra 100 kiloluk kokainin çalındığı ortaya çıktı. Bu durum, şebeke üyeleri arasında büyük bir kavgaya yol açtı. 100 kiloluk kokainin çalınmasında iki kişiden şüphelenildi. Bu kişilerden biri Hakan Ademoğlu diğeri ise Emre Bora Şaşmaz oldu.

İŞKENCE GÖRDÜ REHİN TUTULDU

Ademoğlu şebeke üyelerince yakalandı. Bu kişi tutuklu sanık Yavuz Kaçanlar’a ait Kırklareli Pınarhisar’daki çiftliğe götürüldü. Ademoğlu burada, ‘Pitbull’ lakaplı Erhan Deniz’in talimatı ile işkenceye uğradı. Yürüyemez hale getirilen Ademoğlu durumunu, 22 Eylül akşamı telefonla ulaştığı Zaim Türkcan’a “Abi ben kan tükürüyorum; kan kusuyorum. Abi beni bu gece burada tutma” sözleri ile ifade etti. Türkcan ise “Evladım” diye hitap ettiği Ademoğlu’na orada kalmasını aksi halde, Erhan Deniz’in, ikisini birlikte kokainin çalınmasında sorumlu tutacağı konusunda uyardı.

”HAİNLİĞİN SONU ÖLÜMDÜR”

Çalınan uyuşturucudan sorumlu tutulan kaptan Şaşmaz ise, eşi F. Şaşmaz ile birlikte şebekeden ölüm tehditleri aldı. Erhan Deniz, ilk olarak Şaşmaz’a 26 Eylül günü saat 13.04’te mesaj gönderdi. Deniz mesajında “Selam ben Şampiyon. Görüşmemiz lazım üstat” dedi. Aramalarına ve mesajlarına yanıt alamayan Deniz bu kez Şaşmaz’a 26 Eylül’de “Seni her türlü alacağım. İş sende. Cezası ile vereceksin. Evini barkını da alacağım. Karını da alacağım senin. Zaim (Zaim Türkcan) ile iş birliği yaptın” diye yazdı.

Deniz, dakikalar sonra bu kez F. Şaşmaz’a “Kocan ile bir iş yaptık. Bizden çaldı. Aldığı şeyi bugün iade etmez ise her şeyini alacak Sırplar. Bu akşama kadar vaktiniz var. Tüm düzeninizi bozarım. Hainliğin sonu ölümdür” diye mesaj attı.

“Prenses Zeyna” lakaplı Nurhayat Deniz de, Hakan Ademoğlu’nu eşi ile tanıştıran Melih Çiçek’e benzer tehditlerde bulundu.

‘PİTBULL’ DUBAİ’DE, ŞOFÖRÜ BİŞKEK’TE

Yürütülen soruşturma sonrası geçen 22 Şubat’ta eş zamanlı baskınlar yapıldı. İddianamede “örgüt lideri” olmakla suçlanan Kamil Üsküplü’nün (58) yanı sıra Tuncay Öztürk (46), Bülent Karakaş (42), Nurhayat Deniz (43), Osman Albayrak (60), Fuat Günay (31), Cumali Elçiçek (51), İzzet Türkcan (52), Lebi Çelik (51) ve Yavuz Kaçanlar (34) tutuklandı. Davanın sanık listesinde yer alan isimlerden Erhan Deniz (37), Melih Çiçek (30), Zaim Türkcan (58), Osman Zorlu (57), Sinan Bilaloğlu (23), Samet Emre (32), Yasin Bay (30) ve Hakan Ademoğlu (30) ise yurtdışına kaçtı. Tespitlere göre dosyanın kritik ismi Erhan Deniz Dubai’de, şoförü konumundaki Melih Çiçek ise Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunuyor. Çiçek’in operasyondan 4 gün önce havalimanından çıkış yaptığı anlaşıldı. Deniz’in yurtdışına nasıl kaçtığı ise belirsiz.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin