KHK’lı tutukluya cezaevinde tekmeli yumruklu dayak

Diyarbakır Çermik Alabuğday İlkokulu’nda 11 yıl teknoloji ve tasarım dersi öğretmenliği yapan Mehmet Dersulu, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevinden ihraç edilmiş daha sonra da tutuklanarak Bolu F Tipi Cezaevine gönderilmişti.

Bulunduğu cezaevinde kitap ve mektup hakları ellerinden alındığı için oturma eylemi yapan Dersulu, bu sırada yumruklu tekmeli saldırıya uğradı

Mehmet Dersulu’nun kardeşi Zehra Dersulu abisini cezaevinde saldırıya uğradığını söyledi.

Zehra Dersulu’nun açıklamaları şöyle:

Dün Mehmet abim ve arkadaşları Deniz Şah ile İlhan Kaya kitap ve mektup hakları ellerinden alındıkları için oturma eylemi yaparken saldırıya uğramışlar. Saldırı havalandırmaya çıktıkları sırada gerçekleşmiş. Yumruk ve tekmelerle saldırmışlar.

Bolu F Tipi Cezaevinde bu ihlaller her zaman yaşanıyor.

Kapalı görüş günleri doğru söylenmiyor. İnternet sitesinde bir görüş listesi yayınlanıyor, ancak görüşe gidince görüş günü bugün değil diyorlar. Telefonda bilgi vermiyorlar. İnternetten görüş günlerine bakamayan yaşlı insanlar var, onlara dahi görüş günleri söylenmiyor.

Bolu F Tipi Cezaevinde keyfi uygulamalar ve hak ihlalleri çok fazla o yüzden orda bir direniş var. Tutukluların kitap hakları ellerinden alınıyor, mektuplar uzun bir süre kendilerine verilmiyor ya da çok sonra veriliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin