KHK’lı Fatma öğretmen eşini göremeden, merhum oğluna kavuştu!

HABER PORTRE | İLKER DOĞAN 

Son dönemin sembol isimlerinden sınıf öğretmeni KHK’lı Fatma Görmez, kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu. Aylar önce yapılan haberlerde 29 kiloya kadar düştüğü belirtiliyordu. Son dönemde konuşmakta bile güçlük çeken Görmez’in son 5 yılı çilelerle örüldü. Önce kendisi gibi KHK’lı olan eşi Bekir Görmez tutuklandı. Ardından oğlu kanser oldu ve hayatını kaybetti. Kendisi de hastaydı. Yaşadıklarına böbrekleri ve kalbi dayanamadı.

İki kez kalp, bir kez böbrek ameliyatı geçirdi. Kulağını kaybetti. Ve sonunda kendisi de hayatının sonuna ulaştı. Tutuklu eşinin çıkmasını çok istiyordu zira 16 yaşında hasta bir kızı vardı. “Eşim çıksın, kızının başında dursun,” demişti konuşabildiği dönemde yayınladığı bir videolu mesajında. Ancak olmadı. Eşi tahliye edilmedi. KHK’lı olduğu gerekçesiyle emeklilik talebi bile reddedilen Fatma öğretmenin çilesi dün itibariyle bitti; artık ona bu zulme reva görenler düşünsün…

Eşi KHK’lı Bekir Görmez 15 Temmuz’dan hemen sonra cezaevine gönderilmişti. 4,5 yıldır tutukluydu. İki yıl önce de oğlunu kanser hastalığından kaybetti. Geçtiğimiz aylarda çıkan haberlerde kendisinin de 29 kiloya düştüğü yazılıyordu. Fatma Görmez’e ilişkin son bilgiyi önceki gün İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu paylaştı. Bir takipçisinden gelen mesajı aktaran Gergerlioğlu’nun verdiği bilgiye göre Fatma Görmez yoğun bakıma kaldırılmşıtı. Gergerlioğlu, “Yaşamadığı acı kalmamıştı, KHKlı babanın kelepçesi, oğlunun cenazesinde çıkarılmamıştı. Allah şifa versin, son gördüğümde 29 kg idi!”

Fatma Görmez, tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Eşini göremedi, 5 Ocak 2018’de toprağa verdiği 14 yaşındaki oğlu Berk’e kavuştu. Baba Bekir Görmez de, engelli oğlunu son bir kez görememiş, getirildiği cenazede jandarmalar arasında elleri kelepçeli dua etmek zorunda kaldığı oğlunun mezarı başındaki fotoğraflarıyla hafızalara kazınmıştı.

Fatma Görmez iki kez kalp bir kez de böbrek ameliyatı olmuştu. Tek arzusu, 4,5 yıldır tutuklu olan eşinin rahatsız olan kızının başında durmasıydı. 2019 yılı Temmuz ayında paylaştığı bir videolu mesajında güçlükle konuşuyordu.

EMEKLİ OLMASINA BİLE İZİN VERİLMEDİ

Şöyle diyordu: “Ben Fatma Görmez. KHK ile görevimden uzaklaştırıldım. Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli nedeniyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım nedeniyle emekliliğim olmadı. Yaşadığım sıkıntılar nedeniyle böbreklere bağlı olarak 2 kez kalp ameliyatı oldum. Kulağımın birini kaybettim. Eşim 3 yıldır hapiste. Oğlum 14 yaşında vefat etti. Yavrum babasını görmeden gitti. Sıkıntılara dayanamadığım için 29 kiloya düştüm. Şu anda hastanede sağlık problemleriyle uğraşmaktayım. Biran önce eşimin başıma gelmesini, 14 yaşındaki kızımla ilgilenmesini istiyorum.”

Ancak duyması gerekenler Fatma Öğretmenin sesini duymadı. Baba tahliye edilmedi. Fatma öğretmen, eşini görüp kızını ona emanet edemeden göçtü gitti. 14 yaşında toprağa verdiği oğluna kavuştu. Onun dünyadaki çilesi dün itibariyle bitti. Artık ona bu dünyada bu kadar zulmü yaşatanlar düşünsün…

1 YORUM

  1. Dunyada yonetme sehveti ile yanıp tutusan yonettiklerini igfal edip suistimal edenler, kendileride cok iyi biliyorlarki aslında davayı rububiyete yani yarattıgı insanları kendini tanıttırııp sevdirmek suretiyle ebedi beraberligine tasimak isteyen rahmana savas acmıs durumdalar. Bu yolda olenlere oluler demeyiniz buyurulmus kutsal kitapta. Son viraja gelen ve haddi asmıslıkta sınır tanımayan insanlıktan cıkmıs bu zavallı zalimlere acıyorum. Gittikleri kotu son ne buyuk felaket.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin