KHK’lı eski hâkim Abdülnasır Aslan koronadan vefat etti

15 Temmuz’dan sonra Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından hukuksuz bir şekilde meslekten ihraç edilen Abdülnasır Aslan koronavirüse yenik düştü.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medyadan KHK’lı eski hakim Abdülnasır Aslan’ın Mardin’deki köyünde koronavirüs sonucu ruhunun ufkuna yürüdüğünü duyurdu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Vefat! KHK ihraç eski Hakim 3 çocuk babası Abdünnasır Aslan bu sabah Mardin’de Covidden hayatını kaybetti. Köyünde hayvancılık yapmaya çalışıyordu, soğuk cezaevi yıllarından kaptığı hastalıklar direncini çok düşürmüştü. 36 yaşında hayal kırıklıklarıyla bu dünyadan ayrıldı.” İfadelerini kullandı.

15 Temmuz’dan sonra başlatılan cadı avında Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) mesleğinden ihraç edilen ve uzun bir süre cezaevinde kalan Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu eski hakim Abdülnasır Aslan’ın memleketi Mardin’de hayvancılık yaptığı ve doğal ürünler satarak geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin