KHK mağduru Hilal Hemşire: ‘İki kızım var babaları şehit, anneleri terörist; cezaevine gireceğim’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) KHK’lılarla buluşma programlarına Konya’da devam ediyor. Konya’daki buluşmaya CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ve Yüksel Taşkın ile Milletvekilleri Cihangir İslam ile Abdüllatif Şener katıldı.

Toplantıda şehit üsteğmenin eşi olduğunu belirten KHK’lı hemşire Hilal Güler’in sözleri dikkat çekti. 6 yıl 3 ay ceza aldığını ve onanırsa cezaevine gireceğini anlatan güler, “Babasız kalan çocuklarım şimdi de annesiz kalacak” ifadelerini kullandı.

KHK TV’nin aktardığı habere göre, KHK’lıların yoğun ilgi gösterdiği programa şehit üsteğmen eşi olduğunu açıklayan KHK’lı hemşire Hilal Güler’in sözleri damgasını vurdu. Hemşire Hilal Güler, “İki kızım var babaları şehit, anneleri terörist. Ben de 6 yıl 3 ay hüküm aldım, onaylanırsa cezaevine gireceğim. Babasız kalan çocuklarım şimdi de annesiz kalacak” ifadelerini kullandı.

Programda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdiğini belirterek, “KHK’lı arkadaşlarımıza söyleyin hak, hukuk adalet mücadelelerinde onların yanında olacağız” dediğini aktardı.

‘KHK SÜRECİ ÜLKEDE KİMİN GERÇEK SOLCU, KİMİN VİCDANLI OLDUĞUNU GÖSTERDİ’

CHP’nin Konya’daki KHK’lılarla buluşmasında konuşan KHK Platformları Birliği Başkanı Münir Korkmaz, “Ana muhalefet partisi CHP’nin KHK’lılara sahip çıkmasını çok önemsiyoruz. KHK süreci ülkede kimin gerçek solcu, kimin vicdanlı olduğunu gösterdi. Adil yargılanma hakkı her yurttaşın anasının sütü gibi helaldir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ise konuşmasında, “AİHM de Türkiye’deki bu zulmün işbirlikçisi ve ortağıdır. Kim bu iktidara güveniyorsa bilsinler ki bu iktidar çökmüştür. Ben kimliklere, inançlara düşman değilim, zalimlere düşmanım” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin