‘KHK ile alınacak 7 bin bekçi neyin hazırlığı?’

OHAL kapsamında yayınlanan 2 yeni KHK 7 bin bekçi alımı için özel madde yayınlandı. 690 Sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. Alınacak kadroların AKP için bir alt kadrolaşma olacağı belirtiliyor. Özellikle bu kadrolara AKP’li gençlerin yerleştirilip silahlandırılacağı iddia edildi. Ayrıca bu kadrolara kazandırılacak resmiyetler birçok işin daha kolay yapılacağı aktarılıyor.

AKP’ye yakın hesaplardan sosyal medyada yapılan silahlanma çağrısı uzun zamandır dikkat çekiyordu. Özellikle sosyal medyada yer alan çağrılarda Ak Gençlik’in silahlanarak milis güçleri oluşturması gerektiği ifadeleri yer almıştı. Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek de silahlanma iddialarını doğrulamıştı.

Kendisinin Osmanlı Ocakları 1453 Genel Başkanı ve Ümmet Ocakları kurucu Genel Başkanı olduğu söyleyen Emin Canpolat kendi Twitter hesabından “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” çağrısında bulunmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin