KHK buluşmaları umut oldu: Umarız CHP, samimi davranır

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geç de olsa KHK’lılarla buluşarak sorunlarını dinlemesi olumlu karşılandı. CHP’li yöneticiler İzmir ve Adana’nın ardından geçtiğimiz günlerde İstanbul’da da KHK’lı mağdurlarla bir araya gelmişti. Toplantıya katılan KHK’lıların ortak görüşü şöyle: “Geç kalınmış bir girişim ancak başlangıç olması bakımından önemli. Umarız CHP bundan sonra samimi olarak KHK sorununa eğilir ve zulümlere sessiz kalarak iktidarı desteklemez.”

CHP’nin İstanbul’da yaptığı toplantıda mağdur KHK’lılar tek tek kürsüye gelerek yaşadıklarını anlattı. KHK’lı Songül Yılmaz, İTÜ Uçak Mühendisliği mezunu olduğunu, yaklaşık 10 yıl Ulaştırma Bakanlığı’nda denetçi olarak çalıştığını anlattı. Yılmaz, “Çok severek yaptığım işimden 15 Temmuz’dan sonra ihraç oldum. İki kızım var. Onlarla İstanbul’daydık. Adana’ya dönmek zorunda kaldık. Kızlarımın öz babası tarafından hakkımda suç duyurusunda bulunuldu. Terörist olmakla suçlandık. Herkes sessiz. Bu acıları yaşayan insanlar bile korkudan sessiz. Buna anlam veremiyorum. Ben bugün burada uçak teknolojisi, yakıt tasarrafu hakkında konuşmalıydım. Temel hak ve özgürlüklerim, hürriyetin hakkında olmamalıydı. Benim bunu aklım almıyor. Çok rica ediyorum muhalefetten çünkü iktidardan artık hiç bir beklentimiz yok, olmadı da…. Temel hak ve özgürlükleri aramak zorunda olmadığımız bir ülke istiyoruz.” dedi.

Bir başka KHK’lı ise muhalefetin KHK’lılar konusunda sessiz kalmasına tepkiliydi. “Özellikle Meral Akşener sürekli etrafında dolandı. İnşaallah CHP’den bir şeyler görebiliriz.” diye konuştu.

PROGRAMIN VİDEOSU İÇİN LÜTFEN ÜZERİNE TIKLAYINIZ…

Programda KHK’lılarla ilgili bir slayt gösterisi de sunuldu. KHK ile işinden atılan, işkenceyle öldürülen insanların resimleri duvara yansıtıldı.

MUHALEFET SESSİZ KALARAK İKTİDARA DESTEK OLDU

KHK’lı sağlıkçı Naz Eymen ise muhalefete yüklendi. Eymen, “Mevcut muhalefetin de bunlara destek olduğunu düşünüyorum. Muhalefet bu kadar sessiz kalmasaydı, iktidar bizi bu kadar ezemezdi. O insanlar Meriç’te ölmezdi. Bize yapılan zulüm, bizi görmezden gelme hiç bir kesime yapılmadı. Ben Kürtleri, Alevileri şimdi daha iyi anlıyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin