Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Katar’la tıp protokolüne tepki: Yırtıp atacağız!

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan protokol sayesinde Katarlı gençlerin Türkiye’de sınavsız tıp okuyabilmesine tepki gösterdib

CHP lideri, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımlarda, “Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte. Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey Ak Parti? Aranızda biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar! Gençler merak etmeyin, koca ülkeyi Kataristan’a döndüren bu zihniyeti tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz, son çırpınışları. Bu protokolleri de yırtıp atacağız.” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK’TAN YALANLAMA GELDİ

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı kaynakları ise Katar vatandaşlarının tıp fakültelerine sınavsız ve ücretsiz gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Protokolün askeri sağlık alanında işbirliği protokolü ve misafir personel ve misafir öğrenciler Katar Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan asker sivil personel ile Katar silahlı kuvvetlerinde görev yapmak üzere eğitim alacak personeli kapsadığı belirtildi. Her Katarlının sınavsız tıp fakültelerine girmesi diye birşeyin söz konusu olmadığı savunuldu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin