Ke-Ke çılgınlığına karşı dünya polisi alarmda

The Drake isimli rap grubunun yeni albümü Scorpion’de yer alan ‘In My Feelings’ şarkısı  ‘Keke Challenge’ adıyla salgına dönünce dünya polis teşkilatları alarma geçti. Şarkıyı dinlerken ‘Keke Do You Love Me’ sözleriyle birlikte araçtan inip dans etmeye başlayanların çılgınlığı ölümcül hale geldi. Amerika ve Avrupa’da polis, sosyal medya üzerinden hızla yayılan aracından inerek yolda dans etmeye başlayanları uyardı. Amerika ve Avrupa’da bazı Arap ülkeleri ve Uzakdoğu’da salgın haline gelen ve videoları yayınlanan bu tehlikeli merak yüzünden ölümcül kazalar yaşanmaya başladı.

ÖLÜMCÜL KAZALAR BAŞLADI

Amerika’nın Florida Eyaletind  Boynton Plajı’ndan şarkı çaldığı sırada arabadan çıkan Jaylen Norwood, isimli bir genç saniyeler içinde karşı yönden gelen bir başka aracın altında kalıyor. Ayakları kaydığı için düşen Norwood, diğer arabının çarpmasıyla metrelerce sürükleniyor. Yine Hollanda’da bir başka sürücü dans etmeye devam ederken aracı altında fırlayıp bir ağaca çarparak durabiliyor. Karşı yönden gelen araçlarla kazaya ramak kalıyor. Bir başka görüntüde Amerika’da bir polis de aracından inerek benzer dansı yapmaya çalışıyor ve düşüyor, sonra aracını kontrol ederek durduruyor.

HOLLYWOOD YILDIZI SMİTH’İN KÖTÜ ÖRNEĞİ

The Drake’ın yeni albümünün aynı anda Youtube ve Instagram’da yayınlanmasından sonra  grubun fanatik dinleyicileri sıradışı mekanlarda dans yarışına ve bu dansları da kameraya çekerek sosyal medyada paylaşmaya başladı.Sineme oyuncusu Will Smith’in de benzer bir klibi sosyal medyada en çok izlenenler arasında. Bir tatil günü bir köprüye tırmanmaya başlayan Smith ‘Ke-Ke’ şarkısıyla köprünün zirvesinde dansettiğini gösteren bir klip çekerek paylaştı.

AVRUPA POLİSİ UYARDI: 2 BİN EURO’YA KADAR CEZA KESERİZ

Sosyal medyada salgın halini alan ve trafik kurallarını yok sayan bu çılgınlığa karşı Avrupa ve Amerika’da polis alarma geçti. Belçika ve Hollanda polisi, 2000 euroya varan cezalar kesebileceklerini duyurarak özellikle genç sürücüleri ve bu akıma uyanları uyardı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de polis sosyal medyayı takip ederek aracından inip dans eden ya da bunun paylaşımını yapanlara da ceza kesmeye başladı. 3 kişi bu yüzden tutuklandı. Mısır polisi, 1 yıla kadar hapis cezası verileceği uyarısında bulundu.

ARAÇ  OYUNCAK DEĞİL; KENDİNİZİN VE BAŞKASININ HAYATINI TEHLİKEYE ATMAYIN

Amerika Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurulu’nda güvenlik lideri Nicholas Worrell, “Motorlu araç kazaları ABD’de ölümlerin önde gelen nedenidir. Hareketli bir araçtan atlamak ya da dans hareketlerini göstermek için trafik şeritlerine atlamak aptalca ve tehlikeli – sizin ve etrafınızdakiler için.”diye uyardı. Avrupa polisi de benzer çağrılar yapıyor. Facebook, Twitter gibi sosyal medya alanlarında da gençleri uyaran uzmanlar ‘aptalca bir video için kendinizi ve başkalarının can güvenliğini’ tehlikeye atmayın uyarısı yapıyor.

?keke do you love me ?

Kushal Tandon (@therealkushaltandon)’in paylaştığı bir gönderi ()

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin