Kayıp üniversite öğrencisi Azra, cinsel saldırıya uğradıktan sonra ormana gömülmüş

Antalya’da 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun tecavüz edildikten sonra öldürülüp ormana gömüldüğü ortaya çıktı.

Muratpaşa ilçesinde yaşayan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’ndan ailesi 5 gündür haber alamıyordu. Son olarak Lara bölgesinde görüldüğü belirtilen Haytaoğlu’nun ailesi, sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalıştı.

EMNİYET ‘TELEFON SİNYALİNE PAZARTESİ BAKABİLİRİZ’ DEMİŞTİ

Haytaoğlu’nun ailesi, “Emniyet telefon sinyaline pazartesi günü bakabiliriz dedi, bu çok geç kızımızı canlı kanlı saçının teline zarar gelmeden bulmak istiyoruz lütfen bize yardım edin. Şiddet gören katledilen kadınlar için en önce koşan, bu dünyanın güzelleşmesi için çaba harcayan Azramızı bulmamız için lütfen yardımcı olun” ifadelerine yer vermişti.

Üniversiteli genç kadına evinde cinsel saldırıda bulunup boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp, valizle ormana gömen 48 yaşındaki Mustafa Murat Ayhan gözaltına alındı. Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Ayhan’ın TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde yönetici olduğu ortaya çıktı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin