Katil, iktidarın söylemi ile kendini savundu: Dayım f..ö lideriydi

Antalya’da dayısı Ahmet Kahya’yı (69) pazar tezgâhı başında öldürdüğü suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 36 yaşındaki Ramazan Kabaağaç da ülkeyi yönetenler gibi kendini savundu: ‘F..Ö lideri’ olduğu için öldürdüm..

Cinayet geçen yıl Muratpaşa İlçesi, Kızılsaray Mahallesi, 76 Sokak’taki cuma pazarında işlendi. Kabaağaç, pompalı tüfekle tezgahta sebze ve meyve satan dayısı Ahmet Kahya’ya önce 2 el ateş etti. Ahmet Kahya’nın eşi, Ramazan Kabaağaç’ın önüne geçip siper oldu. Fakat Ahmet Kahya tezgâhın yanına gelip yerdeki dayısına bir el daha ateş edip kaçtı. Olaydan bir süre sonra yakalanıp tutuklanan Kabaağaç hakkında, Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.Davanın ilk duruşmasında Kabaağaç ile öldürdüğü dayısının yakınları ile olaya tanık olan pazardaki vatandaşlar ve tarafların avukatları hazır bulundu. Kabaağaç savunmasında, ülkeyi yönetenleri topluma saçtığı paranoya ile kendini savundu. Dayısının F…Ö’nün lideri olduğunu savundu. Kabaağaç, “Kendisi F..Ö terör örgütünün lideriydi. 15 Temmuz’dan önce bana “Sen bizi bilmezlikten geliyorsun. Küfür ediyorsun, hain diyorsun’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Öldürülen Ahmet Kahya’nın eşi 69 yaşındaki Minire Kahya ise eşinin iddia edilenlerle hiçbir alakası olmadığını söyledi.

Mahkeme, öldürülen kişi hakkında F..Ö terör örgütü üyeliği suçundan herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı hususunun Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sorulması kararı aldı ve duruşmayı erteledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin