Karslı: ‘Erdoğan ve ekibi 15 Temmuz’u tüm teferruatıyla önceden biliyormuş’

Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, 15 Temmuz’un en az bir ay öncesinde devletin en üst makamları tarafından bilindiğini söyledi.

Karslı sosyal medya hesabı Twitter’dan, devletin önemli noktalarından hizmet etmiş bir kişiyle sohbet ettiğini belirterek, “Kendisi, 15 Temmuz olayları ile ilgili, en az bir ay önce, en üst makamlara kalkışmanın olacağını bütün teferruatıyla ve yazılı olarak bildirdiğini anlattı.” dedi.

Karslı kaynağının ayrıca şunları söylediğini ifade etti: “Yıllarca devlete hizmet etmiş ve o an için devleti idare edenlerce bilinen ve tanınan bir insan bu şahıs, genelkurmay başkanı ve adli müşavirliği dahil, onlar vasıtasıyla Cumhurbaşkanına durumu bildirdiğini, fakat bunun nazara alınmadığını ifade ettiler…”

İşte o twitler;

“Bu gün bir dosya sebebiyle, bildiklerini öğrenmek için, devlete önemli noktalarda hizmet etmiş, bir insanla sohbet ettim. Kendisi, 15 Temmuz olayları ile ilgili, en az bir ay önce, en üst makamlara kalkışmanın olacağını bütün teferruatıyla ve yazılı olarak bildirdiğini anlattı.”

 

“Yıllarca devlete hizmet etmiş ve o an için devleti idare edenlerce bilinen ve tanınan bir insan bu şahıs, genelkurmay başkanı ve adli müşavirliği dahil, onlar vasıtasıyla Cumhurbaşkanına durumu bildirdiğini, fakat bunun nazara alınmadığını ifade ettiler…”

“Ya bir yürekli savcı vasıtasıyla ya da mecliste doğru dürüst bir araştırma olsa, masum anadolu insanlarının, nasıl tuzaka dürüşüldüğü, onları yakan asıl faillerin ise, elini kolunu sallayarak gezdiği bütün açıklığıyla ortaya çıkacaktır. Ölmeden Rabbim bunu görmeyi nasib edecek…”

“Cemaatler ihtilal yapmaz, hatta yapamaz, çünkü silahı, topu, tüfeği yoktur, çeteler ihtilal yapar…”

2 YORUMLAR

 1. Bir ay önceden biliniyor dendiğinde, şu iddia ile bu ifade çelişiyor:15 Temmuz bir tiyatroydu.

  Çünkü tiyatro ayrı bir şeydir. Önceden bilinmesi ayrı bir şeydir.

  Halbuki, Erdoğan darbeyi bir ay önceden biliyordu demek,
  15 Temmuz’u Erdoğan yaptı manasına gelmiyor.

  Bir ay veya daha uzun süre darbe olacağından haberdar olanlar, ve sonrasında elini kolunu sallayarak dışarıda gezenlerin tümü aslında, tiyatroyu yazan ve uygulayanların kendileridir…
  Erdoğan önceden biliyordu, çünkü kurgu darbenin planlayıcısıydı ve bu yüzdende tedbir almadı.

  Bu açık ifadeyi konu ile ilgili yazı yazanların ekseriyeti belirtmiyor. Bu yüzden çoğu insan şöyle diyor; Erdoğan darbeyi önceden bilmesi suç değildir ki.
  Kurgulayandı, önceden o yüzden biliyordu ve tedbirini o yüzden almadı.
  Halk ancak böyle açık ifade edilirse anlar…..

  Yoksa esas yere bağlanmadan 3,5 yıldır, darbeyi önceden biliyordu demekle, kimse bunların bilerek zülüm yaptığına inanmıyor…

  Darbeyi Erdoğan ın yaptığını söyleyenler, önceden biliyordu, buna rağmen engellemedi… dememeli…..
  Kurgulayan elbet de önceden bilecek..

 2. 15 temmuz oncesinde emasya yasa tasarısını hazırlatıp 15 temmuzun olmasını bekleyenler haberdar olmanın cok otesinde planlayıcılar arasında olmalılar, haberdardılar tabiri hadiseyi tanımlamada cok hafif kalır. Bu tarif onların sucunu hafifletir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin