Karabağ’da anlaşma imzalandı…Ermenistan Başbakanı: ‘Benim ve halkım için inanılmaz acı verici”

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya ve Azerbaycan liderleriyle Dağlık Karabağ’daki savaşı bitirecek anlaşmayı imzaladığını duyurdu.

Paşinyan, “Rusya ve Azerbaycan devlet başkanları ile Karabağ savaşının bitirilmesine yönelik bildiriyi imzaladım. Yayınlanan bildirinin metni benim ve halkım için inanılmaz acılı” ifadelerini kullandı.

Paşinyan önümüzdeki günlerde bir ulusa sesleniş konuşması gerçekleştireceğini duyurdu.

Paşinyan’ın açıklamasını resmi Facebook hesabından yapması dikkat çekti:

Paşinyan yaptığı açıklamada, “Sevgili, yurttaşlarım, kız kardeşlerim ve erkek kardeşlerim. Rusya ve Azerbaycan devlet başkanları ile 13:00 itibarıyla Karabağ savaşının bitirilmesine yönelik bildiriyi imzaladım. Yayınlanan bildirinin metni benim ve halkım için inanılmaz acılı…Kişisel olarak benim ve hepimiz için çok zor bir karar verdim. Askeri durum ve duruma en yakın insanların takdirine yönelik derin bir analiz sonucu bu kararı aldım. (Karar) Yaratılan durumda en iyi çözümün bu olacağına inanıyorum. Buna ilişkin ilerleyen günlerde bir mesaj yazacağım. Geleceğimizi planlamak ve geçmişin hatalarını tekrar etmemek için bağımsızlık yıllarımızı analiz etmeliyiz” ifadelerini kullanan Paşinyan, “Sonuna kadar savaşacağız ve kazanacağız. Çok yaşa Ermenistan, çok yaşa Artsakh” ifadeleriyle mesajını sonlandırdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin